Uczestnicy staży zagranicznych w Bad Freienwalde dzielą się swoją wiedzą

Uczestnicy staży zagranicznych w Bad Freienwalde (Niemcy) podczas zajęć praktycznych dzielą się umiejętnościami i wiedzą jaka nabyli podczas praktyki w Niemczech z koleżankami i kolegami a w przyszłości będą mogli ją wykorzystać na lokalnym  rynku pracy i przyczyniać się do podniesienia jakości oraz rozwoju gastronomicznych  usług w naszym regionie.

Czytaj więcej: Uczestnicy staży zagranicznych w Bad Freienwalde dzielą się swoją wiedzą

Podsumownie projektu

Dnia 7.11.2014r. (piątek) odbyło się podsumowanie projektu pn. „Praktyki zagraniczne szansą dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie na rozwój umiejętności kluczowych i zawodowych” przeprowadzonego przez Stowarzyszenie na rzecz Integracji i Usamodzielniania „Dom w Głogowie”. W ramach w/w projektu 8 uczniów ZPSW w Głogowie odbyło 3-tygodniowy staż zawodowy w kuchni Centrum Kształcenia Zawodowego (BBV) w Bad Freienwalde (Niemcy).

Czytaj więcej: Podsumownie projektu

Zakończenie stażu w Bad Freienwalde

Nie samą pracą żyjemy na stażu.

W przeddzień wyjazdu gospodarze zorganizowali nam wycieczkę do Świnoujścia. Wielu uczestników pierwszy raz widziało morze. Po raz kolejny trudy stażu zostały zrekompensowane wspaniałą pogodą i pięknym widokiem.

Czytaj więcej: Zakończenie stażu w Bad Freienwalde

Pozdrowienia z Bad Freienwalde

Witajcie!!!
Na stażu zawodowym w Bad Freienwalde jesteśmy już trzy dni. Pierwszy dzień, w którym zapoznawaliśmy się z miejscem praktyk i okolicą trochę nas przeraził: kuchnia na serio, gotowanie na serio, praca na serio,mowa bliżej nam nieznana, wszędzie daleko a najbardziej daleko do domu. W kolejnym dniu od rana podjęliśmy pracę w kuchni. Pracujemy na dwie zmiany: chłopcy na pierwszą zmianę- pracę zaczynają od godz. 7.00 do 14.00 a dziewczynki pracują od godz. 10. 00 do 17.00. W kuchni jak widać na załączonych zdjęciach wykonujemy przeróżne czynności. Wszystkie do rytmu piosenek, które w zależności od potrzeb są wykonywane przez panią Grażynę. Pani Monika jest pośrednikiem językowym, sprawia, że czujemy się pewnie i bezpiecznie. Intensywnie pracujemy i w przyjaznej atmosferze w realu uczymy się zawodu. Jutro na życzenie szefa kuchni będziemy piec  polskie ciasta: nie straszne nam to zadanie w końcu jest z nami pani Grażyna, która żadnej pracy się nie boi:)))
Pozdrowienia z kurortu:
ośmiu wspaniałych +Grażyna i Monika

Czytaj więcej: Pozdrowienia z Bad Freienwalde