Konkurs BHP

16 kwietnia 2015r. odbył się konkurs na temat bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów szkoły zawodowej. Na wstępie omówiono realizację projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” w bieżącym roku szkolnym. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej: Konkurs BHP

Wyjazd na targi pracy do Legnicy

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej  w ZPSW w Głogowie w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” uczestniczyli 14 stycznia 2015r. w Targach pracy i zawodów, które zorganizowano w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy.

Czytaj więcej: Wyjazd na targi pracy do Legnicy

Rozpoczęcie rekrutacji do projektu "Moja przyszłość w moich rękach" w roku szkolnym 2013/2014

 

W nowym roku szkolnym będzie ponownie będzie realizowany projekt "Moja przyszłość w moich rękach" Poniżej znajduje się regulamin uczestnictwa w projekcie oraz pozostałe dokumenty, z którymi powinni się zapoznać i wypełnić uczestnicy projektu.

REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU "MOJA PRZYSZŁOŚĆ W MOICH RĘKACH"

ANEKS DO REGULAMINU

ZAŁĄCZNIK DO ANEKSU

DEKLARACJA UCZESTNICTWA

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA

„MOJA PRZYSZŁOŚĆ W MOICH RĘKACH” W GIMNAZJACH ZPSW W GŁOGOWIE

„MOJA PRZYSZŁOŚĆ W MOICH RĘKACH” W GIMNAZJACH ZPSW W GŁOGOWIE

W roku szkolnym 2012/2013 realizowany jest program rozwojowy  w Gimnazjum Nr 7 i Gimnazjum nr 8 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie w ramach projektu pn. „Moja przyszłość w moich rękach” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu pn. „Moja przyszłość w moich rękach” prowadzone są:

-  zajęcia dodatkowe ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych:

  • Mały Pitagoras z matematyki,
  • Mały poliglota -z języka angielski ego,
  • Jestem przedsiębiorczy – z przedsiebiorczości,
  • Przyroda wokół nas – z geografii i ochrony środowiska,
  • Komputer mój przyjaciel – z informatyki,

-  zajęcia z zakresu poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Nasza Placówka otrzymała tablicę multimedialną z oprogramowaniem do prowadzonych w szkole zajęć dodatkowych, tablety internetowe oraz szereg bardzo ciekawych pomocy dydaktycznych do zajęć: układanki, puzzle, kalkulatory, gry dydaktyczne, słowniki do języka angielskiego, fiszki z zestawami słówek, dyktafony, modele przybliżające budowę ziemi i wszechświata.

Uczniowie poznają czynności wykonywane przez pracowników w różnych zawodach na wycieczkach do zakładów pracy. Gimnazjaliści bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia unijne. Poniżej przedstawiamy multimedialną prezentację działań przeprowadzanych w trakcie projektu.