Ogłoszenie

Światowy dzień zdrowia

Promowanie zdrowej żywności wśród młodzieży z bursy i  grup wychowawczych internatu. Młodzież bardzo chętnie sięgała po zdrowe  smakołyki, czego wyrazem było szybkie znikanie zawartości talerzy z owocami i warzywami. Podsumowując, mamy nadzieję, że nikogo z naszych wychowanków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce, warzywa, są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać co najmniej pięć porcji dziennie.

Czytaj więcej: Światowy dzień zdrowia

Osobowości bursy

Już tradycją w bursie jest wybór Osobowości bursy, osoby która wyróżnia się w bursie pozytywną postawa. W tym roku wyróżniły się aż 4 osoby. Osobowością bursy został Michał D., drugie miejsce zajął Tomek D, a na trzecim miejscu Kacper F. i Alina W.  Naszej wspaniałej młodzieży gratulujemy.

Czytaj więcej: Osobowości bursy

„Ciemna Strona Haju”

30.032017r młodzież bursy miała możliwość obejrzeć film dokumentalny o najnowszych badaniach naukowych dotyczących wpływu palenia marihuany na ryzyko występowania chorób psychicznych.

Masażystka w bursie

16 marca odwiedziła nas masażystka, która opowiedziała o dobroczynnym działaniu masażu. Prezentem dla chłopców którzy niedługo zdają maturę był masaż relaksacyjny. Mamy nadzieję, że tak wspaniale zrelaksowani pochłoną całą wiedzę niezbędną do matury. Bo przecież to tylko przypomnienie tego co już umieją.

Czytaj więcej: Masażystka w bursie

Profilaktyka depresji, czyli co można zrobić by mieć dobry nastrój

W dniach 27.02-3.03.2017 w bursie trwał tydzień świadomości o depresji. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak zapobiegać depresji, jak rozpoznać niepokojące objawy, a także gdzie udać się w razie zauważenia niepokojących objawów. Wspólnie wypisaliśmy „Nasze sposoby na dobre samopoczucie”

Czytaj więcej: Profilaktyka depresji, czyli co można zrobić by mieć dobry nastrój