Ogłoszenie

Wystawa modelarska - Garnizon 2019

W czwartek 17 października wychowankowie bursy wzięli udział w uroczystym otwarciu jubileuszowej wystawy modelarskiej – Garnizon 2019. Atrakcje jakie towarzyszyły pokazowi modeli zrobiły na nas duże wrażenie i zostawiły miłe wspomnienia, które widać na zdjęciach.

Ognisko z okazji Dnia Chłopaka

W czwartek 26 września odbyło się ognisko integracyjne w połączeniu z Dniem Chłopaka. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Impreza zaczęła się od smacznej zabawy jedzenia ptysia na czas w której brały udział 3 pary, gdzie dziewczyny dzielnie wspierały chłopców którzy mieli za zadanie zjeść ptysia w jak najkrótszym czasie bez pomocy rąk. Zwyciężył Michał i Wiktoria. Następna konkurencją było już słynne przeciąganie liny - chłopcy konta dziewczyny. - i tym razem wygrali chłopcy. Ostatnią grą była gra w zbijaka gdzie dwie drużyny rywalizowały o wydłużenie czasu powrotu do bursy - wygrana drużyna miała wydłużony czas do 21. Po dobrej zabawie przyszedł czas na pieczenie kiełbasek, kosztowanie ciast upieczonych dziewczyny z naszej bursy dla chłopców. Na zakończenie zagrał dla nas na gitarze Patryk a ca cała młodzież włączyła się do wspólnego śpiewania.

 

Mecz Chrobrego o Puchar Polski

24 września na lokalnym  stadionie  odbył się mecz o finał Polski między reprezentacją Chrobrego Głogów a Lechem Poznań.  Na tym widowiskowym spotkaniu nie mogło zabraknąć młodzieży z  bursy i wychowanków internatu. W ramach integracji wspólnie kibicowaliśmy naszemu zespołowi, niestety nie odniosło to skutecznego rezultatu i „Chrobry” przegrał 0:2, ale zabawa była wyjątkowa a atmosfera bardzo gorąca.

Bursiaki wyprowadzają pieski ze schroniska

Wychowankowie bursy w akcji zorganizowanej przez wychowawcę pana Grzegorza wyszli pomóc zwierzętom ze schroniska Amicus. Akcja się rozwija - młodzież jest zainteresowana wspieraniem schroniska.

Rekrutacja do Bursy Międzyszkolnej w Głogowie

Rekrutacja do Bursy Międzyszkolnej w Głogowie
 
liczba wolnych miejsc dla dziewcząt - 0
liczba wolnych miejsc dla chłopców - 0