Ogłoszenie

Biegnij po zdrowie

W ramach tygodnia promocji zdrowia 6.04.2017. Wychowawcy zorganizowali dla młodzieży bursy jogging na terenie stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół im.J.Wyżykowskiego. Bieganie jest zdecydowanie najłatwiejszą, najtańszą i najbardziej popularną formą aktywności fizycznej. Lista korzyści wynikających z biegania jest długa, ale aby w pełni z nich korzystać należy zadbać o właściwe odżywienie organizmu. My to już wiemy.

Czytaj więcej: Biegnij po zdrowie

Uroczyste pożegnanie w bursie

Dnia 04.04.2017 odbyło się uroczyste pożegnanie  wychowanków kończących w tym roku szkołę, a tym samym opuszczających mury naszej bursy. Ktoś, kiedyś, gdzieś powiedział, ze życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. Nie tak dawno witaliśmy jako nowoprzybyłych wychowanków w bursie, a teraz po 3, 4 latach stanęli przed nami tegoroczni maturzyści, aby pożegnać tę placówkę. Na początku młodzież odegrała zabawne przedstawienie z życia naszych maturzystów.  Następnie wyświetlona została prezentacja multimedialna  w której  umieszczone były zabawne  zdjęcia wszystkich wychowanków z okresu zamieszkiwania w placówce. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.  Po części oficjalnej wszyscy razem zjedliśmy pyszną pizzę a maturzyści opowiadali o tym, co zamierzają robić w przyszłości, wspominali także o tym co najbardziej zapadło im w pamięci podczas mieszkania w bursie.

Czytaj więcej: Uroczyste pożegnanie w bursie

30 marca Światowy Dzień Muffinka

30 marca to Światowy Dzień Muffinka. Postanowiliśmy uczcić to święto i przygotować pyszne babeczki. Młodzież wraz z wychowawcami zrobiła pyszne babeczki, którymi potem częstowała dzieci i młodzież z SOSW, a także swoich bursianych kolegów.

Czytaj więcej: 30 marca Światowy Dzień Muffinka

Światowy dzień zdrowia

Promowanie zdrowej żywności wśród młodzieży z bursy i  grup wychowawczych internatu. Młodzież bardzo chętnie sięgała po zdrowe  smakołyki, czego wyrazem było szybkie znikanie zawartości talerzy z owocami i warzywami. Podsumowując, mamy nadzieję, że nikogo z naszych wychowanków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce, warzywa, są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać co najmniej pięć porcji dziennie.

Czytaj więcej: Światowy dzień zdrowia

Osobowości bursy

Już tradycją w bursie jest wybór Osobowości bursy, osoby która wyróżnia się w bursie pozytywną postawa. W tym roku wyróżniły się aż 4 osoby. Osobowością bursy został Michał D., drugie miejsce zajął Tomek D, a na trzecim miejscu Kacper F. i Alina W.  Naszej wspaniałej młodzieży gratulujemy.

Czytaj więcej: Osobowości bursy