Profilaktyka depresji, czyli co można zrobić by mieć dobry nastrój

W dniach 27.02-3.03.2017 w bursie trwał tydzień świadomości o depresji. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak zapobiegać depresji, jak rozpoznać niepokojące objawy, a także gdzie udać się w razie zauważenia niepokojących objawów. Wspólnie wypisaliśmy „Nasze sposoby na dobre samopoczucie”

Czytaj więcej: Profilaktyka depresji, czyli co można zrobić by mieć dobry nastrój

Walentynkowo w bursie

W dniu 14 lutego przypada święto wszystkich zakochanych, bo któż z nas nie był, nie jest lub nie będzie zakochany! Aby mieszkańcy bursy nie zapomnieli o tym wyjątkowym dniu i aby nikt z nich nie czuł się samotny w dniu 9 lutego - tradycyjnie już - zorganizowaliśmy pocztę walentynkową, przygotowaliśmy gazetkę walentynkową i oczywiście odbyła się impreza Walentynowa.  Zabawa była świetna, ale największe emocje wzbudziły oświadczyny na wesoło, jedzenie ptysia z rąk ukochanej, a także zabawy w parach

Czytaj więcej: Walentynkowo w bursie

„Zacznij jeść zdrowo”

Pod takim hasłem przebiegł dzień w bursie. Młodzież z bursy wspólnie kroiła i układała kompozycję z owoców na talerzu. Tak pięknie ułożone owoce wspólnie zjedliśmy mimo wcześniejszego buntuCool

Czytaj więcej: „Zacznij jeść zdrowo”

Sport to zdrowie

Sport to zdrowie, my to wiemy i regularnie ćwiczymy. Młodzież z bursy regularnie uczestniczy w zajęciach na Sali gimnastycznej. Zabawa zawsze jest wspaniała i chętnych nie brakuje.

Czytaj więcej: Sport to zdrowie

Bezpieczne ferie

Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Dla młodzieży najbliższe dni będą czasem odpoczynku i zabawy. Ale zanim to nastąpi musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego spędzania zimowej przerwy. W związku z tym wychowawcy  przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego spędzania ferii.  Każdy bursiak wie, że wszyscy wracamy zdrowi z ferii.

Czytaj więcej: Bezpieczne ferie