30 marca Światowy Dzień Muffinka

30 marca to Światowy Dzień Muffinka. Postanowiliśmy uczcić to święto i przygotować pyszne babeczki. Młodzież wraz z wychowawcami zrobiła pyszne babeczki, którymi potem częstowała dzieci i młodzież z SOSW, a także swoich bursianych kolegów.

Czytaj więcej: 30 marca Światowy Dzień Muffinka

Światowy dzień zdrowia

Promowanie zdrowej żywności wśród młodzieży z bursy i  grup wychowawczych internatu. Młodzież bardzo chętnie sięgała po zdrowe  smakołyki, czego wyrazem było szybkie znikanie zawartości talerzy z owocami i warzywami. Podsumowując, mamy nadzieję, że nikogo z naszych wychowanków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce, warzywa, są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać co najmniej pięć porcji dziennie.

Czytaj więcej: Światowy dzień zdrowia

Osobowości bursy

Już tradycją w bursie jest wybór Osobowości bursy, osoby która wyróżnia się w bursie pozytywną postawa. W tym roku wyróżniły się aż 4 osoby. Osobowością bursy został Michał D., drugie miejsce zajął Tomek D, a na trzecim miejscu Kacper F. i Alina W.  Naszej wspaniałej młodzieży gratulujemy.

Czytaj więcej: Osobowości bursy

„Ciemna Strona Haju”

30.032017r młodzież bursy miała możliwość obejrzeć film dokumentalny o najnowszych badaniach naukowych dotyczących wpływu palenia marihuany na ryzyko występowania chorób psychicznych.

Masażystka w bursie

16 marca odwiedziła nas masażystka, która opowiedziała o dobroczynnym działaniu masażu. Prezentem dla chłopców którzy niedługo zdają maturę był masaż relaksacyjny. Mamy nadzieję, że tak wspaniale zrelaksowani pochłoną całą wiedzę niezbędną do matury. Bo przecież to tylko przypomnienie tego co już umieją.

Czytaj więcej: Masażystka w bursie