Światowy Dzień Uśmiechu

W codziennym życiu często jesteśmy tak zajęci zwykłymi sprawami, że zdarza nam się zapomnieć, jak wielką moc ma jeden uśmiech, jedno dobre słowo, zwykły ludzki gest. Dlatego 9 października obchodziliśmy w Bursie Światowy Dzień Uśmiechu. Szczery uśmiech jest zaraźliwy dlatego my nie boimy się go używać i postanowiliśmy zarazić nim wszystkich mieszkańców bursy i internatu. Była również słodka niespodzianka, bo wszyscy wiemy, że czekolada to jedyna rzecz, która w niewielkiej ilości daje tak dużą przyjemność.

Czas na wspólne czytanie „Konrada Wallenroda”

Kształtują nas te same lektury, ich znajomość stwarza płaszczyznę porozumienia, uruchamia wyobraźnię, choćby tylko dlatego warto czytać.  

Warsztaty kulinarne- robimy Pizzę

W ramach warsztatów kulinarnych odbywających się w bursie po raz kolejny młodzież wcieliła się w rolę kucharzy. Tym razem ich zadaniem było przygotowanie pysznej pizzy. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między młodzieżą.

OGNISKO INTEGRACYJNE Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

W dniu 28.09.2017r. odbyło się ognisko integracyjne dla młodzieży bursy, wyróżnieni w tym dniu byli chłopcy którzy mieli swoje święto. Dziewczyny z tej okazji zrobiły ciasta, które nasze łasuchy zjadły w mig , dużo radości sprawiły tez drobne upominki. Młodzież aktywnie włączyła się w zajęcia ruchowe które przygotowali wychowawcy. Dużą niespodzianką była wygrana dziewcząt w przeciąganiu liny i chłopców w skokach przez kabel. Podczas ogniska można było zjeść pyszną kiełbaskę, upiec chlebek. W czasie biesiady młodzież świetnie się bawiła, Znakomita atmosfera ogniska przyczyniła się do lepszego poznania kolegów i koleżanek.

Czytaj więcej: OGNISKO INTEGRACYJNE Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Zajęcia kulinarne - francuskie ciasteczka w bananem i mango

Dziś zapach ciasteczek francuskich z owocami rozchodził się po całej bursie. Dziewczyny wykonały przepyszne ciasteczka z mango i bananem.