Ogłoszenie

Ognisko

W dniu 16.05.2018r. odbyło się ognisko dla młodzieży bursy. Podczas ogniska można było zjeść pyszną kiełbaskę, upiec chlebek. W czasie biesiady młodzież świetnie się bawiła. Znakomita atmosfera ogniska pozwoliła nam się odprężyć w tak trudnym czasie w szkole.

Pożegnanie maturzystów

To ostatnia uroczystość w naszej bursie dla tegorocznych maturzystów. Dziś ich żegnamy, dziś kończą kolejny etap w swoim życiu. Wspólnie oglądnęliśmy prezentacje z pobytu maturzystów w bursie, a także film przygotowany przez pozostałą młodzież o nich. Nie zabrakło miłych słów, wspomnień i nawet łez. Na koniec tradycyjnie zjedliśmy wspólnie pyszną pizzę.

Światowy dzień zdrowia w "Bursie"

Światowy dzień zdrowia przypada na 7 kwietnia. Nasz bursiany dzień zdrowia obchodziliśmy dziś 10 kwietnia. W tym roku główny nacisk położyliśmy na fistaszki które posiadają wyjątkowe właściwości i wartości odżywcze. Przede wszystkim zawierają najwięcej białka ze wszystkich orzechów. Posiadają także, rekordową ilość Wit B. Częstowaliśmy także warzywami i owocami, które są smacznymi przekąskami. Chętnych do zdrowych przekąsek nie brakowało

Palmy wielkanocne w Bursie

Palmą wyrażamy nie tylko radość ze Zmartwychwstania Pańskiego. To również symbol szczęścia i zdrowia – warto więc samemu ją wykonać i tak też zrobiliśmy, wykonałyśmy palmy Wielkanocne które zabierzemy do domu.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia

Międzynarodowy Dzień Szczęścia (20 marca) to dobry moment, by zastanowić się, czy jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni ze swojego życia. A jeśli nie do końca, to co możemy robić na co dzień, by już wkrótce móc powiedzieć: "jestem szczęśliwym człowiekiem". W bursie my też się nad tym zastanawialiśmy i wspólnie na czterolistnej koniczynie wypisaliśmy czym jest dla nas szczęście. A dodatkowo obejrzeliśmy film który dostarczył nam mnóstwo pozytywnych emocji.