Konkurs kulinarny z makaronem w roli głównej

15 marca w bursie odbył się konkurs kulinarny.  Do rywalizacji stanęły 3 drużyny trzy osobowe. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu stało jury w składzie pozostałych wychowanków bursy.  Komisja nie miała łatwego zadania ale ostatecznie pierwsze miejsce zajęli chłopcy: Michał, Jakub i Krzysztof.

Dzień Kobiet w Bursie 2018

Być kobietą?… jak to jest być kobietą, nasze wychowanki wiedzą doskonale i to właśnie one w dniu 8.03.2018 r. uroczyście obchodziły to święto w bursie. Po wyjątkowym przedstawieniu pt „Być kobietą” elegancko ubrani przedstawiciele płci męskiej zebrali zamówienia na kawkę, herbatkę i smakowite ciasta i wręczyli wszystkim kobietom przepiękne tulipany.
Panowie, takie święto powinno być codziennie!!!

Na przekór depresji

27 lutego odbyły się w bursie zajęcia pod hasłem „na przekór depresji”  W życiu zdarzają się wzloty i upadki. Czasem człowiek czuje się dobrze, innym razem sytuacja go przerasta i dopada przygnębienie. Zmiana nastroju nie ogranicza się do wciśnięcia guzika "dobry humor”. Nasze zajęcia rozładowały stres, poprawiły samopoczucie, pomogły czuć się dobrze przez dłuższy czas, nie zabrakło sytuacji z których będziemy długo się śmiać.

Przygotowania do Świąt w Bursie

Daliśmy się ponieść przedświątecznemu szaleństwu... Zasypani brokatem, zakręceni wstążkami, pomieszani z bombkami i łańcuchami walczyliśmy by przygotować naszą bursę do Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowywaliśmy dekoracje, świąteczne ozdoby, stroiki i ubraliśmy choinkę, a nawet powstały piękne Szopki na konkurs. W ramach zajęć kulinarnych przygotowaliśmy pierniczki. Czuć i widać, że święta są blisko.

Czytaj więcej: Przygotowania do Świąt w Bursie

„Dzień Życzliwości i Pozdrowień" w Bursie

21 listopada obchodzimy w naszej bursie dzień pełen uśmiechu, dobrych uczynków i pozytywnego myślenia, czyli „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Przesłaniem akcji było: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Czy to tak wiele? Na tablicy zapisaliśmy pozytywne myśli i miłe słowa, a całości dopełniał słodki poczęstunek. Życzliwość i uśmiech na twarzy otworzą każde drzwi. Dlatego bardzo cieszymy się, że każdy chciał się znaleźć wśród życzliwych!

Czytaj więcej: „Dzień Życzliwości i Pozdrowień" w Bursie