Międzynarodowy Dzień Szczęścia

Międzynarodowy Dzień Szczęścia (20 marca) to dobry moment, by zastanowić się, czy jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni ze swojego życia. A jeśli nie do końca, to co możemy robić na co dzień, by już wkrótce móc powiedzieć: "jestem szczęśliwym człowiekiem". W bursie my też się nad tym zastanawialiśmy i wspólnie na czterolistnej koniczynie wypisaliśmy czym jest dla nas szczęście. A dodatkowo obejrzeliśmy film który dostarczył nam mnóstwo pozytywnych emocji.

Konkurs kulinarny z makaronem w roli głównej

15 marca w bursie odbył się konkurs kulinarny.  Do rywalizacji stanęły 3 drużyny trzy osobowe. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu stało jury w składzie pozostałych wychowanków bursy.  Komisja nie miała łatwego zadania ale ostatecznie pierwsze miejsce zajęli chłopcy: Michał, Jakub i Krzysztof.

Dzień Kobiet w Bursie 2018

Być kobietą?… jak to jest być kobietą, nasze wychowanki wiedzą doskonale i to właśnie one w dniu 8.03.2018 r. uroczyście obchodziły to święto w bursie. Po wyjątkowym przedstawieniu pt „Być kobietą” elegancko ubrani przedstawiciele płci męskiej zebrali zamówienia na kawkę, herbatkę i smakowite ciasta i wręczyli wszystkim kobietom przepiękne tulipany.
Panowie, takie święto powinno być codziennie!!!

Na przekór depresji

27 lutego odbyły się w bursie zajęcia pod hasłem „na przekór depresji”  W życiu zdarzają się wzloty i upadki. Czasem człowiek czuje się dobrze, innym razem sytuacja go przerasta i dopada przygnębienie. Zmiana nastroju nie ogranicza się do wciśnięcia guzika "dobry humor”. Nasze zajęcia rozładowały stres, poprawiły samopoczucie, pomogły czuć się dobrze przez dłuższy czas, nie zabrakło sytuacji z których będziemy długo się śmiać.

Przygotowania do Świąt w Bursie

Daliśmy się ponieść przedświątecznemu szaleństwu... Zasypani brokatem, zakręceni wstążkami, pomieszani z bombkami i łańcuchami walczyliśmy by przygotować naszą bursę do Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowywaliśmy dekoracje, świąteczne ozdoby, stroiki i ubraliśmy choinkę, a nawet powstały piękne Szopki na konkurs. W ramach zajęć kulinarnych przygotowaliśmy pierniczki. Czuć i widać, że święta są blisko.

Czytaj więcej: Przygotowania do Świąt w Bursie