Ogłoszenie

Wróżby andrzejkowe w Bursie

Za nami magiczny wieczór, pełen magii i wróżb.  W ten jedyny w swoim rodzaju wieczór możemy dowiedzieć się m.in., jakie imię nosił będzie nasz przyszły wybranek, kiedy go poznamy i jakimi cechami charakteru będzie się odznaczał. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszą się te traktujące o miłości, ale wróżyliśmy sobie również w odniesieniu do przyszłej pracy, finansów czy jakości przyszłego życia.

Konkurs kulinarny „Bursiane rewolucje - czyli coś z niczego”

Coś z niczego” - pod takim hasłem 21 listopada w naszej bursie odbył się konkurs kulinarny, którego efektem były dania stworzone przez zgłoszone zespoły. Jury, którego skład stanowili pozostali mieszkańcy bursy zdecydowało, iż zaszczytne trzecie miejsce zajmie makaronowe danie przygotowane przez męski duet. Drugą nagrodę otrzymała drużyna dziewcząt za sałatkę, której wiodącym składnikiem był ryż  Głowna nagroda trafiła do męskiego zespołu za rewelacyjnie przygotowane tortille z kurczakiem i warzywami. W finale wszyscy bardzo dobrze się bawili i mięli możliwość degustacji pysznych dań.

Robimy LAMPIONY

Dni coraz krótsze, pogoda mniej sprzyjająca spacerom. Więcej czasu spędzamy w bursie na nauce, a w wolnej chwili relaksujemy się. Tym razem robiąc lampiony. Efekt naszej pracy dał nam dużo satysfakcji i uśmiechu.

{rokbox album=|myalbum| thumbcount=|6|}images/joomgallery/originals/2018-2019_1105/bursa_1115/robimy_lampiony_1140/*{/rokboxo}

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka. Młodzież bursy dziś szczególnie kierowała do siebie miłe słowa, uśmiechy i pozdrowienia. Miłą pamiątka która na dłużej będzie dawać nam uśmiech została gazetka z naszych miłych snów.

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy 2018/2019

W dniu 10.10.2018r. w Bursie Międzyszkolnej w Głogowie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy. Wybory przebiegły w spokojnej i  przyjaznej atmosferze, pod okiem komisji wyborczej. Spośród kandydatów wyłoniona została trójka zwycięzców, która będzie reprezentować wszystkich  wychowanków bursy w roku szkolnym 2018/2019. Działalność w MRB uczy młodzież samorządności, przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.