Ogłoszenie

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

Wrzesień 2011

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

Wybieramy Młodzieżowa Radę Bursy.
Zgłosiło się kilku kandydatów, spośród których wybrano drogą głosowania trzy osoby, dwóch chłopców
i jedna dziewczyna.

Przedstawicielami MRB na rok 2011/2012

Zostali:Sebastian Ochwat, Paweł Kowal, Agata Kubicka

Wychowawcy: Magda Mazur

Pożegnanie maturzystów

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

W dniu 28.04.2011, My – młodsi koledzy pożegnaliśmy tych, którzy kończąc edukację w szkole średniej lub zawodowej opuszczają bursę – która przez pięć dni w tygodniu, przez długie cztery lata zastępowała Im dom, a my zastępowaliśmy Im rodzinę i przyjaciół.

Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich wychowanków bursy, a przede wszystkim długo nie zapomną go maturzyści i absolwenci, ponieważ to dla nich zorganizowaliśmy uroczysty wieczór.

Przygotowaliśmy śmieszne scenki z życia szkolnego, prezentację multimedialną na temat każdego z maturzystów po czym zajadaliśmy się przepyszną pizzą i zimnymi lodami (1000000 kalorii).

Czas śmignął galopem w szkole,

W plecakach, na świadectwach

Niesiecie owoce tych lat.

Co z nich w głowach zostało?

A w oczach? A w sercach, co?

Chyba nie mało, nie mało…

Życie was wzywa.

Życząc udanych życiowych wyborów, szerokich dróg, wysokich lotów, pomyślności i wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów, zadedykowaliśmy  odchodzącym kolegom i koleżankom  Dezyderatę – kultowy tekst mówiący o tym jak żyć szczęśliwie, który otrzymali wraz z książką. Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w naszej Galerii.

Wychowawcy: Julia Miśko, Marta Kopcińska-Kitlińska

Teatrapia 2011

W tym roku wychowankowie bursy po raz pierwszy wzięli udział w Przeglądzie Spektakli o Tematyce Profilaktycznej, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury 18 marca 2011r. Scenariusz sztuki pt.: „Koło ratunkowe” został napisany przez naszą utalentowaną młodzież.

W role wcielili się: Kinga Szkaradek, Daria Duszak, Kinga Guszcza, Wojtek Chutko, Bartosz Siwak, Sebastian Ochwat i Marcin Olejniczak. Liczne próby zaowocowały wyróżnieniem – z czego bardzo się cieszymy.Zdjęcia można obejrzeć poniżej lub w naszej GALERII.

Wychowawcy: Julia Miśko, Marta Kopcińska-Kitlińska

Czytaj więcej: Teatrapia 2011

Dzień Kobiet w Bursie 2011

Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu.
Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem.

Jorge Louis Borgis

W takie kobiety wcielili się chłopcy z bursy przebierając się za nie podczas imprezy zorganizowanej z okazji „Dnia Kobiet”. Scenki dotyczące relacji: kobieta – mężczyzna w wykonaniu chłopców rozbawiały nasze dziewczynki do łez. Wysiłek i zaangażowanie „bursianych facetów” w przygotowanie takiej niespodzianki sprawił ogromną radość „bursianym kobietkom”. Wręczenie dziewczynom kwiatów ze słodkimi cukiereczkami było zwieńczeniem uroczystości. Zdjęcia do obejrzenia w GALERII albo poniżej.

Wychowawcy: Julia Miśko, Marta Kopcińska-Kitlińska

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w Bursie 2011

Warsztaty kulinarne w Bursie

WARSZTATY KULINARNE W BURSIE.

My Jesteśmy Bursiaki,

Uwielbiamy Jeść Przysmaki:

Gofry, Babki i Pączusie

Rosną Nam Od Tego Brzusie.

Wszyscy mieszkańcy bursy kilkakrotnie spotykali się w naszej bursianej kuchni na

WARSZTATACH KULINARNYCH.

Każdy włożył całe swoje wielkie serce w przygotowanie naleśników, babeczek, pierniczków świątecznych i wielu innych potraw. Wszystkie przysmaki dosłownie rozpływały się w ustach, a przy jedzeniu było mnóstwo śmiechu…..

Wychowawcy: Magdalena Mazur, Ewelina Sołtyszewska.