Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy 2018/2019

W dniu 10.10.2018r. w Bursie Międzyszkolnej w Głogowie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy. Wybory przebiegły w spokojnej i  przyjaznej atmosferze, pod okiem komisji wyborczej. Spośród kandydatów wyłoniona została trójka zwycięzców, która będzie reprezentować wszystkich  wychowanków bursy w roku szkolnym 2018/2019. Działalność w MRB uczy młodzież samorządności, przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.

 

2 PAŹDZIERNIKA – WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT AMICUS

Po raz kolejny nasi wychowankowie zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i wsparli Schronisko Amicus, dostarczając koce i kołdry, oraz wychodząc na długi spacer z czworonożnymi przyjaciółmi. Październik jest Światowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, zachęcamy zatem wszystkich do odwiedzenia schroniska. Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom i miłość czeka wiele psiaków i kotów.

 

DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR CZYLI WIZYTA W GŁOGOWSKIEJ JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

28 września 4. Głogowski Batalion Inżynieryjny obchodzi swoje święto. Tego dnia jednostka tradycyjnie otwiera się na głogowską młodzież szkolną organizując dzień otwartych koszar. Saperzy zaprezentowali swój sprzęt i ugościli tradycyjną grochówką, a my chętnie skorzystaliśmy z okazji, aby zobaczyć co dzieje się za bramą koszar, poznać specyfikę pracy w wojsku. Niektórzy z nas po tej wizycie postanowili zmienić swoje plany edukacyjne i związać przyszłość z mundurem

Dzień Chłopaka w Bursie

W dniu 26.09.2016r. odbyła się integracja młodzieży bursy, wyróżnieni w tym dniu byli chłopcy którzy mieli swoje święto.  Dziewczyny z tej okazji zrobiły ciasta, które nasze łasuchy zjadły w migJ , dużo radości sprawiły tez drobne upominki. Młodzież aktywnie włączyła się w zajęcia ruchowe które przygotowali wychowawcy. Dużą niespodzianką była wygrana dziewcząt w przeciąganiu liny. Podczas imprezy nie zabrakło zabaw integracyjnych które przyniosły nam dużo uśmiechu.

Wyniki rekrutacji do Bursy Międzyszkolnej na rok szkolny 2018/2019

Dnia 24 udostępniono listę kandydatów przyjętych do Bursy Międzyszkolnej w Głogowie. 

 

Informacje w tej sprawie można uzyskać pod nr tel.

 

76 8313990 

 

Liczba wolnych miejsc

Chłopcy – 2

Dziewczyny - 1