Zajęcia w ramach projektu "Zintegrowani"

logo small 400 284W ramach kolejnych spotkań z Projektu Zintegrowani, nasi uczniowie poznali maszyny i urządzenia do przygotowywania napojów zimnych i gorących oraz wykorzystanie kuchenki mikrofalowej w gospodarstwie domowym. Z wieloma zadaniami, uczniowie poradzili sobie doskonale. Najwięcej radości sprawiało, samodzielne przygotowanie soków, kawy z ekspresu oraz potraw z kuchenki mikrofalowej. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wyjazd do Wrocławia w ramach projektu "Zintegrowani"

logo small 400 284Uczniowie klasy VIII Pa wyjechali na wycieczkę  do banku PKO BP w Sky Tower we Wrocławiu w ramach projektu „Zintegrowani”.  Grupa uczestniczyła w jednodniowych praktycznych zajęciach  z zakresu prowadzenia własnej gospodarki oszczędnościowo-kredytowej.  Pracownicy banku zapoznali uczniów z działalnością tej instytucji. Młodzież dowiedziała się na czym polega praca w banku, w jaki sposób przelicza  się banknoty i za pomocą jakiego  urządzenia można sprawdzić, czy dany banknot nie jest fałszywy. Na tej lekcji uczniowie dowiedzieli się też jakie są różne formy płatności, podkreślono znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie. Uczniowie mieli okazję poznać bank ,,od środka’’. Była to cenna lekcja odkrywania świata finansów.  Pobyt w banku był bardzo przyjemny zwłaszcza, że zaczął się od słodkiego poczęstunku, który wywołał uśmiechy na twarzach uczniów. Do szkoły wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Zgodnie stwierdziliśmy, że była to naprawdę udana wycieczka!

Trening kompetencji społecznych w ramach projektu "Zintegrowani"

logo small 400 284Uczniowie klasy VIII Pa uczęszczali na zajęcia z projektu „Zintegrowani”. Realizowali zadanie 1.1 Trening kompetencji i umiejętności społecznych z zakresu zasad współżycia społecznego.  Spotkania  skierowane były do uczniów, którzy chcieli uzyskać praktyczne umiejętności z zakresu współczesnego savoir vivre. Absolwent kursu został przygotowany do wykonywania następujących zadań :

  • stosowania zasad savoir vivre w życiu codziennym i w życiu szkolnym;
  • odpowiedniego zachowania się w restauracji, teatrze, kinie na koncercie;
  • dostosowania ubioru do wydarzeń o charakterze formalnym i nieformalnym(dress-code w życiu zawodowym i podczas spędzania wolnego czasu);
  • nakrycia stołu na imprezy i spotkania okolicznościowe;
  • zabierania głosu, odpowiedniego doboru słów i gestów w określonych sytuacjach.

Szkolenie realizowane było przy pomocy ćwiczeń praktycznych, zadań indywidualnych i grupowych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczęszczali w zajęciach.

 

Wycieczka do Wrocławia - projekt "Zintegrowani"

logo small 400 28414 marca uczestnicy projektu Zintegrowani brali udział w kolejnej wycieczce do Wrocławia. Odwiedziliśmy Starą Piekarnie to nazwa kawiarni i pracowni artystycznej. Miejsce spotkań osób zdrowych i niepełnosprawnych. Braliśmy tam udział w warsztatach artystycznych. Na drugie śniadanie udaliśmy się do klubokawiarni Cafe Równik. Każdy uczestnik miał możliwość wybrać sobie coś z karty. Miejsce bardzo wyjątkowe, ponieważ pracownikami są osoby niepełnosprawne. Kelnerzy opowiedzieli nam o swojej pracy oraz o historii tego miejsca.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia - projekt "Zintegrowani"

Kurs wulkanizacji w ramach projektu "Zintegrowani"

W ramach projektu "Zintegrowani" szóstka uczniów poznaje w tajniki zawodu wulkanizatora. W trakcie 4 trzygodzinnych zajęć uczestnicy kursu uczą się prawidłowo ściągą i zakładać koła. Poznają nowoczesne narzędzia służące do wyważania i łatania kół. Kurs skończy się egzaminem po którego zdaniu otrzymają odpowiednie certyfikaty.