Jak Cię tak Cię piszą

logo small 400 284Sposób ubierania się mówi dużo o człowieku, bo przecież "jak cię widzą, tak cię piszą", takie zdanie bardzo często pojawiało się podczas naszego spotkania w ramach Projektu Zintegrowani. Podczas spotkania uczniowie poznali wyznaczniki elegancji, rodzaje ubiorów kobiety i mężczyzny, najczęstsze popełniane błędy podczas szykowania ubioru. Zapraszamy do galerii zdjęć.

foot

Projekt "Zintegrowani" zajęcia z savoir-vivre

logo small 400 284Uczniowie Naszej szkoły, po raz kolejny mają przyjemność uczestniczyć w Projekcie Zintegrowani. Tym razem poznajemy zasady Savoir-vivre - Kulturę w życiu codziennym. Już wiemy, jak zachować się w autobusie, w sklepie czy w szkole. Podczas zajęć, dzieci przedstawiały scenki, które sprawiały wiele radości. 

foot

Savoir-vivre podczas rozmowy telefonicznej

logo small 400 284Savoir-vivre podczas rozmowy telefonicznej - taki był temat kolejnego spotkania w ramach Projektu Zintegrowani. Uczniowie już wiedzą w jaki sposób, przeprowadzić kulturalną rozmowę telefoniczną, kiedy i do kogo można telefonować i w jaki sposób przygotować się do rozmowy telefonicznej. 

foot

 

Zajęcia w ramach projektu "Zintegrowani"

logo small 400 284W ramach kolejnych spotkań z Projektu Zintegrowani, nasi uczniowie poznali maszyny i urządzenia do przygotowywania napojów zimnych i gorących oraz wykorzystanie kuchenki mikrofalowej w gospodarstwie domowym. Z wieloma zadaniami, uczniowie poradzili sobie doskonale. Najwięcej radości sprawiało, samodzielne przygotowanie soków, kawy z ekspresu oraz potraw z kuchenki mikrofalowej. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wyjazd do Wrocławia w ramach projektu "Zintegrowani"

logo small 400 284Uczniowie klasy VIII Pa wyjechali na wycieczkę  do banku PKO BP w Sky Tower we Wrocławiu w ramach projektu „Zintegrowani”.  Grupa uczestniczyła w jednodniowych praktycznych zajęciach  z zakresu prowadzenia własnej gospodarki oszczędnościowo-kredytowej.  Pracownicy banku zapoznali uczniów z działalnością tej instytucji. Młodzież dowiedziała się na czym polega praca w banku, w jaki sposób przelicza  się banknoty i za pomocą jakiego  urządzenia można sprawdzić, czy dany banknot nie jest fałszywy. Na tej lekcji uczniowie dowiedzieli się też jakie są różne formy płatności, podkreślono znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie. Uczniowie mieli okazję poznać bank ,,od środka’’. Była to cenna lekcja odkrywania świata finansów.  Pobyt w banku był bardzo przyjemny zwłaszcza, że zaczął się od słodkiego poczęstunku, który wywołał uśmiechy na twarzach uczniów. Do szkoły wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Zgodnie stwierdziliśmy, że była to naprawdę udana wycieczka!