Ogłoszenie

ORW

Cztery żywioły

Dnia 28 maja 2019 r. wychowankowie ORW oraz uczniowie SOSW w Głogowie, realizujący zajęcia w Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych, uczestniczyli w spotkaniu z żywiołem; wody, ziemi, ognia i powietrza.

Czytaj więcej: Cztery żywioły

Alternatywne i wspomagające metody komunikacji - warsztat

W dniach 22 i 23 marca 2019 r. grupa nauczycieli z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie oraz kilku nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie i ze szkół specjalnych z województwa lubuskiego uczestniczyła w praktycznym szkoleniu. Warsztat wyposażył nas w cenną wiedzę dotyczącą pracy z dzieckiem, które nie mówi. Nauczyliśmy się, między innymi, stosować przekaz wspomagany, konstruowaliśmy tablice komunikacyjne i posługiwaliśmy się nimi oraz tworzyliśmy Osobiste Paszporty Komunikacyjne naszych uczniów.

Światowy "Dzień Kota" na Norwida

17 lutego 2019 r. obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji do uczniów z naszej placówki objętych nauczaniem indywidualnym w MORiUS przybył CZARNY KOTEK, który opowiadał o swojej kociej rodzinie, bawił się z dziećmi. Uczył piosenek, tańczył i przeprowadzał „ kocie”  konkursy sprawnościowe.

Internetowe przypadki naszej gromadki”

W MORiUS z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się zajęcia pt.” Internetowe przypadki naszej gromadki”. Uczniowie z ZPSW objęci nauczaniem indywidualnym wraz z nauczycielami rozmawiali na temat korzyści i zagrożeń wynikających z używania internetu w życiu.

Zajęcia feryjne dla wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego

W dniach od 5 do 8 lutego 2019 r. nasi podopieczni brali udział w zajęciach zorganizowanych w ZPSW przy ul. Perseusza 7 oraz w MORiUS. Podczas spotkań dzieci uczestniczyły w zajęciach z żywiołem wody, powietrza i ziemi, w zabawach muzyczno-ruchowych i relacyjno-relaksujących oraz w ćwiczeniach stymulujących zmysły. Najwięcej radości i przyjemności sprawiły naszej młodzieży: śnieg, kostki lodu, ciepły okład żelowy, plastyczna masa piankowa, lampa światłowodowa, piłka fitness  oraz zabawa: „Zimowy rock and roll”.