Obchody "Dnia Książki" w bibliotece

Książki pełnią w życiu człowieka ważną rolę, dlatego też mają swoje święto w naszym kalendarzu. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów na spotkanie w szkolnej bibliotece. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie dlaczego warto czytać książki, porozmawialiśmy o ich zaletach a najstarsi uczniowie zaprezentowali najmłodszym pełne humoru wiersze polskich twórców dla dzieci. Stefek Burczymucha, żaba, kiszony ogórek, leń, spóźniony słowik i in. wprowadzili nas w wesoły nastrój a dzięki zadaniom aktywizującym przygotowanym do każdego utworu uczniowie na pewno długo o nich nie zapomną. Każdy czytelnik przygotował kartkę okolicznościową dla Książki, natomiast chętni uczniowie przeczytali, czego można by życzyć książkom w dniu ich święta. Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu na najbardziej zaczytaną klasę pn. „Lektura przynosi owoce”. Laureatami zostali uczniowie klas: V Pa, II Ppb i III Pl – zwycięzcom należą się gratulacje a nauczycielom podziękowania za angażowanie. „Najbardziej zaczytani” otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz wzięli udział w słodkim poczęstunku.

Miłość w poezji

Jak wspaniale słowami można wyrazić miłość przekonaliśmy się 14 lutego w szkolnej bibliotece, podczas konkursu na najpiękniejszą prezentację polskiej liryki miłosnej. Wiersze odczytało dziewiętnaścioro utalentowanych uczniów. Lektorzy byli świetnie przygotowani i dostarczyli wszystkim obecnym wielu niezapomnianych wrażeń estetycznych. Gościem specjalnym spotkania była Pani Urszula Lewocka z biblioteki pedagogicznej, która zasiadła w jury razem z naszą Panią dyrektor oraz Panią od logopedii. W czasie obrad komisji uczniowie rozwiązali krzyżówkę oraz wzięli udział w zabawie "Jaka to melodia"- polegającej na odgadnięciu tytułu usłyszanej piosenki - oczywiście o tematyce miłosnej. Spotkanie przebiegało w specyficznej, lirycznej atmosferze, którą osładzały walentynkowe ciasteczka.

 

Czytaj więcej: Miłość w poezji

Efekty zdjęciowej sesji zimowej "Święta z książką"

Przedstawiamy efekty sesji zdjęciowej "Święta z książką". Tak wspaniałe, wdzięczne i niepowtarzalne jak sami modele :-). Wszystkim obecnym i nieobecnym na fotografiach życzymy wszelkiej pomyślności w 2018 roku!
Scenografia: biblioteka szkolna.
Fotografia:Tomasz Lewicki - dziękujemy i polecamy się na przyszłość!

Świąteczna sesja fotograficzna w Bibliotece

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas. Fotografie pozwalają nam długo zachować w pamięci te ulotne i niezwykłe chwile. 18 grudnia nasza biblioteka zamieniła się w prawdziwe studio fotograficzne. Sesja "Święta z książką" wprowadziła nas w wyczekiwaną przez wszystkich świąteczną atmosferę: była cudowna choinka, kominek, fotel na biegunach, mnóstwo przyjacielskich uścisków, sympatycznych uśmiechów oraz ciepłych słów. Pan fotograf wykonywał pamiątkowe zdjęcia każdej klasie i jej wychowawcy na tle przytulnej scenerii, w której nie mogło zabraknąć głównego atrybutu biblioteki - książki. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję do zapoznania się z nowościami wydawniczymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wielu z nich wybrało dla  siebie książki, po które wrócą  juz w styczniu. Tego dnia bibliotekę odwiedzili wszyscy uczniowie naszej szkoły, takiej frekwencji biblioteka życzyłaby sobie znacznie częściej :-). Klasowe zdjęcia w formie elektronicznej otrzymają wychowawcy, którzy przekażą je zainteresowanym rodzicom.

Panie Tomaszu i Pani Sylwio - serdecznie dziękujemy !

Konkurs pięknego czytania pt:"Współcześni poeci polscy"

Dnia 23.11.2017r. w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania pt:"Współcześni poeci polscy" w ramach akcji "Czytam Sobie". Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. W kategorii szkoły podstawowej zwyciężyli:I miejsce Emilia Wichnowska, II miejsce Jakub Blecharz oraz II miejsce Bartosz Daniel,  III miejsce  Adam Wójcik. W kategorii gimnazjum: I miejsce Mateusz Smoliński, . W kategorii szkoły ponadgimnazjalnej zwyciężyli: I miejsce Barbara Donimiak, II miejsce  Mateusz Paleń, III miejsce Agata Mróz oraz III miejsce Wiktoria Walczak.

Czytaj więcej: Konkurs pięknego czytania pt:"Współcześni poeci polscy"