iTeatr dla szkół - Akademia Pana Kleksa

19 marca br. uczniowie klas czwartych i piątych dzięki projektowi Telewizji Polskiej „iTeatr dla szkół” obejrzeli transmisję barwnego i roztańczonego musicalu pt. „Akademia Pana Kleksa” z Teatru Maska w Rzeszowie. Spektakl był niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni oraz okazją do przypomnienia sobie i wspólnego zaśpiewania tekstów ulubionych wierszy Jana Brzechwy takich jak „Kaczka Dziwaczka”, „Na wyspach Bergamutach” , „Dzik” i wielu innych.

W całej Polsce transmisję przedstawienia obejrzało ponad 28 tysięcy uczniów

iTeatr w naszej Bibliotece

iTeatr dla szkół – to projekt umożliwiający uczniom uczestnictwo on-line w wyjątkowych spektaklach teatralnych. 25 lutego br. w ramach projektu Telewizji Polskiej SA najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli transmisję spektaklu pt. „Kolorowi ludzie” z Teatru Aktora i Lalki z Opola.

Walentynkowe spotkanie z książką

14 lutego w szkolnej bibliotece na najwierniejszych czytelników czekała walentynkowa niespodzianka. Zamiast tradycyjnej formy wyboru książki uczniowie mieli możliwość zawierzenia swojej intuicji i wybrania lektury „w ciemno”, spośród walentynkowo zapakowanych, tajemniczych woluminów. Dopiero w swojej klasie czytelnicy z niecierpliwością odpakowali książki i przekonali się, że intuicja ich nie zawiodła. Takie spotkanie z książką z elementami niespodzianki, humoru oraz zaskoczenia było ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i dla bibliotekarza :-) Nasza biblioteka posiada w swoich zbiorach wiele wspaniałych książek, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W nawiązaniu do Dnia Zakochanych w galerii prezentujemy nasze bestsellery o miłości, zarówno dla starszych jak i młodszych – te książki czekają na Ciebie!

Ferie w bibliotece

W czasie ferii chętni uczniowie spotkali się w szkolnej bibliotece na zajęciach pn. „Ulepimy dziś bałwana”. W tematykę spotkania wprowadziła dzieci baśń o bałwanie H. Ch. Andersena. Pomimo braku śniegu udało nam się wyczarować sympatyczne bałwanki z innych, bardziej dostępnych materiałów, odtańczyliśmy taniec bałwana, lukrowaliśmy ciasteczka, aby upodobnić je do bohatera andersenowskiej baśni, a na zakończenie spotkania ćwiczyliśmy swoją celność podczas rzutów papierowymi śnieżkami w bałwankowy brzuch. Podejmowanym aktywnościom towarzyszyła wesoła i beztroska atmosfera.

 

Godziny pracy Biblioteki

godz biblioteki