Konkurs Pięknego Czytania Prozy Olgi Tokarczuk

5 czerwca w naszej szkole rozstrzygnięty został Konkurs Pięknego Czytania Prozy Olgi Tokarczuk. W tym roku wyjątkowo konkurs miał nietypową formę: indywidualne odczyty uczniów zostały nagrane, a następnie przedstawione jury w postaci filmów. Komisja obejrzała trzynaście wspaniałych prezentacji i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria: szkoła branżowa i podstawowa (kl. VII-VIII)
II miejsce: Paweł
III miejsce: Szymon
IV miejsce: Wiktoria
Wyróżnienia: Dominik i Nikola

Kategoria: szkoła przysposabiająca do pracy
I miejsce - Basia
II miejsce (ex aequo) - Agata i Natalia
III miejsce - Kinga

Nagrody i dyplomy zostały już wręczone, a gratulacje, słowa podziwu i uznania przyjęte. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów: utalentowanych, wrażliwych na piękno literatury, odważnych i otwartych na nowe wyzwania.

Zaczytaj się w te święta

zaczytaj si w te wita 8 20201215 1635936621

W naszej bibliotece już świątecznie. Wszystkich czytelników zapraszamy do gwiazdkowej lektury.

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Nasz miły Czytelniku!
Od 8 do 15 maja 2020r. obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Z tej okazji mamy dla Ciebie, Twoich rodziców i nauczycieli kilka złotych myśli z książki "Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci", autorstwa Michała Zawadki.Ta książka, razem z wszystkimi innymi czeka na Ciebie z utęsknieniem w naszej bibliotece

Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. W dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego oznacza ona „mysie uszko”, w Polsce często nazywana jest niezabudką. To ulubiony kwiat wielu z nas, jest natchnieniem dla malarzy, fotografów, poetów, w tym również patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej.

 

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich

Drogą losowania wyłoniliśmy dzisiaj zwycięzców internetowego konkursu czytelniczego.
Nagrody książkowe pocztą wyślemy do: Sabiny, Artura oraz Nikoli. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w zabawie, gratulujemy wiedzy i życzymy szczęścia w kolejnym konkursie:-)