Walentynkowe spotkanie z książką

14 lutego w szkolnej bibliotece na najwierniejszych czytelników czekała walentynkowa niespodzianka. Zamiast tradycyjnej formy wyboru książki uczniowie mieli możliwość zawierzenia swojej intuicji i wybrania lektury „w ciemno”, spośród walentynkowo zapakowanych, tajemniczych woluminów. Dopiero w swojej klasie czytelnicy z niecierpliwością odpakowali książki i przekonali się, że intuicja ich nie zawiodła. Takie spotkanie z książką z elementami niespodzianki, humoru oraz zaskoczenia było ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i dla bibliotekarza :-) Nasza biblioteka posiada w swoich zbiorach wiele wspaniałych książek, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W nawiązaniu do Dnia Zakochanych w galerii prezentujemy nasze bestsellery o miłości, zarówno dla starszych jak i młodszych – te książki czekają na Ciebie!

Ferie w bibliotece

W czasie ferii chętni uczniowie spotkali się w szkolnej bibliotece na zajęciach pn. „Ulepimy dziś bałwana”. W tematykę spotkania wprowadziła dzieci baśń o bałwanie H. Ch. Andersena. Pomimo braku śniegu udało nam się wyczarować sympatyczne bałwanki z innych, bardziej dostępnych materiałów, odtańczyliśmy taniec bałwana, lukrowaliśmy ciasteczka, aby upodobnić je do bohatera andersenowskiej baśni, a na zakończenie spotkania ćwiczyliśmy swoją celność podczas rzutów papierowymi śnieżkami w bałwankowy brzuch. Podejmowanym aktywnościom towarzyszyła wesoła i beztroska atmosfera.

 

Godziny pracy Biblioteki

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Poniedziałek 

 9.50 - 10.40   

 lekcja  3

Wtorek 

11.40 - 14.10

Lekcja 5, 6, 7

 Środa

12.30 - 13.40

lekcja 6

Czwartek 

 9.50 -10.40    11.40-12.40

Lekcja 3, 5

Piątek 

9.50 – 11.30

Lekcja  3, 4

Obchody "Dnia Książki" w bibliotece

Książki pełnią w życiu człowieka ważną rolę, dlatego też mają swoje święto w naszym kalendarzu. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów na spotkanie w szkolnej bibliotece. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie dlaczego warto czytać książki, porozmawialiśmy o ich zaletach a najstarsi uczniowie zaprezentowali najmłodszym pełne humoru wiersze polskich twórców dla dzieci. Stefek Burczymucha, żaba, kiszony ogórek, leń, spóźniony słowik i in. wprowadzili nas w wesoły nastrój a dzięki zadaniom aktywizującym przygotowanym do każdego utworu uczniowie na pewno długo o nich nie zapomną. Każdy czytelnik przygotował kartkę okolicznościową dla Książki, natomiast chętni uczniowie przeczytali, czego można by życzyć książkom w dniu ich święta. Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu na najbardziej zaczytaną klasę pn. „Lektura przynosi owoce”. Laureatami zostali uczniowie klas: V Pa, II Ppb i III Pl – zwycięzcom należą się gratulacje a nauczycielom podziękowania za angażowanie. „Najbardziej zaczytani” otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz wzięli udział w słodkim poczęstunku.

Miłość w poezji

Jak wspaniale słowami można wyrazić miłość przekonaliśmy się 14 lutego w szkolnej bibliotece, podczas konkursu na najpiękniejszą prezentację polskiej liryki miłosnej. Wiersze odczytało dziewiętnaścioro utalentowanych uczniów. Lektorzy byli świetnie przygotowani i dostarczyli wszystkim obecnym wielu niezapomnianych wrażeń estetycznych. Gościem specjalnym spotkania była Pani Urszula Lewocka z biblioteki pedagogicznej, która zasiadła w jury razem z naszą Panią dyrektor oraz Panią od logopedii. W czasie obrad komisji uczniowie rozwiązali krzyżówkę oraz wzięli udział w zabawie "Jaka to melodia"- polegającej na odgadnięciu tytułu usłyszanej piosenki - oczywiście o tematyce miłosnej. Spotkanie przebiegało w specyficznej, lirycznej atmosferze, którą osładzały walentynkowe ciasteczka.

 

Czytaj więcej: Miłość w poezji