Zaczytaj się w te święta

zaczytaj si w te wita 8 20201215 1635936621

W naszej bibliotece już świątecznie. Wszystkich czytelników zapraszamy do gwiazdkowej lektury.

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Nasz miły Czytelniku!
Od 8 do 15 maja 2020r. obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Z tej okazji mamy dla Ciebie, Twoich rodziców i nauczycieli kilka złotych myśli z książki "Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci", autorstwa Michała Zawadki.Ta książka, razem z wszystkimi innymi czeka na Ciebie z utęsknieniem w naszej bibliotece

Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. W dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego oznacza ona „mysie uszko”, w Polsce często nazywana jest niezabudką. To ulubiony kwiat wielu z nas, jest natchnieniem dla malarzy, fotografów, poetów, w tym również patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej.

 

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich

Drogą losowania wyłoniliśmy dzisiaj zwycięzców internetowego konkursu czytelniczego.
Nagrody książkowe pocztą wyślemy do: Sabiny, Artura oraz Nikoli. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w zabawie, gratulujemy wiedzy i życzymy szczęścia w kolejnym konkursie:-)

KONKURS CZYTELNICZY!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, z tej okazji przygotowaliśmy konkurs dla naszych czytelników.
Zasady są proste: w poście umieszczone są fragmenty najpopularniejszych baśni i bajek, wystarczy w komentarzu do JEDNEJ z nich wpisać właściwy tytuł. Spośród uczniów, którzy do 30 kwietnia samodzielnie lub z pomocą rodziców udzielą prawidłowej odpowiedzi, wylosujemy szczęśliwca, do którego wyślemy nagrodę książkową
Zapraszamy do zabawy!