XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Nasz miły Czytelniku!
Od 8 do 15 maja 2020r. obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Z tej okazji mamy dla Ciebie, Twoich rodziców i nauczycieli kilka złotych myśli z książki "Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci", autorstwa Michała Zawadki.Ta książka, razem z wszystkimi innymi czeka na Ciebie z utęsknieniem w naszej bibliotece

Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. W dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego oznacza ona „mysie uszko”, w Polsce często nazywana jest niezabudką. To ulubiony kwiat wielu z nas, jest natchnieniem dla malarzy, fotografów, poetów, w tym również patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej.

 

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich

Drogą losowania wyłoniliśmy dzisiaj zwycięzców internetowego konkursu czytelniczego.
Nagrody książkowe pocztą wyślemy do: Sabiny, Artura oraz Nikoli. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w zabawie, gratulujemy wiedzy i życzymy szczęścia w kolejnym konkursie:-)

KONKURS CZYTELNICZY!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, z tej okazji przygotowaliśmy konkurs dla naszych czytelników.
Zasady są proste: w poście umieszczone są fragmenty najpopularniejszych baśni i bajek, wystarczy w komentarzu do JEDNEJ z nich wpisać właściwy tytuł. Spośród uczniów, którzy do 30 kwietnia samodzielnie lub z pomocą rodziców udzielą prawidłowej odpowiedzi, wylosujemy szczęśliwca, do którego wyślemy nagrodę książkową
Zapraszamy do zabawy!

Dzień postaci z bajek w naszej bibliotece

Z okazji Dnia Postaci z Bajek nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę w poszukiwaniu swoich ulubionych bajkowych bohaterów.  Pierwszaki z zaciekawieniem wysłuchały bajek o Jasiu i Małgosi, trzech świnkach i niegrzecznym Pinokiu a następnie fantastycznie odpowiedziały na pytania i odgadły wszystkie przygotowane zagadki. Z wystawki najpiękniejszych baśni i bajek każdy uczeń wybrał i wypożyczył jedną dla siebie. Życzymy miłych wrażeń podczas lektury!