Wystawa: "Pędzlem i kredką malowane wiersze Wandy Chotomskiej"

Z okazji Dnia Dziecka biblioteka szkolna przygotowała dla najmłodszych uczniów niespodziankę - wystawę: "Pędzlem i kredką malowane wiersze Wandy Chotomskiej". Ekspozycja składa się z 17 ilustracji i powstała we współpracy naszej placówki z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 12, Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Zespołu Szkół w Przedmościu. Podczas wernisażu uczniowie podziwiali wspaniałe prace oraz poznali najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z życia Wandy Chotomskiej. Nasi nauczyciele odczytywali fragmenty wierszy poetki, a uczniowie bez trudu i z ogromną radością wskazywali na ilustrację, która powstała do odczytanego wiersza. Dzieci były pod dużym wrażeniem barwnej wystawy, a korytarz budynku internatu zamienił się w prawdziwą galerię sztuki :-). Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia tych niezwykłych prac     i oczywiście przeczytania załączonych wierszy.   

Czytaj więcej: Wystawa: "Pędzlem i kredką malowane wiersze Wandy Chotomskiej"

Braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

1 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam"- mającej na celu pobicie rekordu w masowym czytaniu w jednym czasie. O godzinie 10.00 każdy uczeń otrzymał książeczkę, którą z przyjemnością obejrzał lub przeczytał. Mamy nadzieję, że zainicjujemy modę na czytanie i przyczynimy się pobicia rekordu z ubiegłego roku! (W czerwcu 2016 r. 432 608 uczniów ustanowiło rekord w masowym czytaniu w jednym momencie). Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole"

Rozstrzygnięcie VIII Regionalny Konkurs Plastyczny "Literaccy Przyjaciele Dzieci- Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konopnicka"

W dniu 27 kwietnia 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szklarach Górnych  nastąpiło rozstrzygnięcie  VIII Regionalny Konkurs Plastyczny "Literaccy Przyjaciele Dzieci- Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konopnicka".Na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych, kolorowych prac. Wśród licznych prac Komisja Konkursowa nagrodziła prace naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie VIII Regionalny Konkurs Plastyczny "Literaccy Przyjaciele Dzieci- Jan Brzechwa,...

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszy portret Wandy Chotomskiej

28 kwietnia br. w naszej bibliotece nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszy portret Wandy Chotomskiej. Przed ogłoszeniem wyników uczniowie dowiedzieli się o życiu i twórczości tej bardzo znanej i cenionej polskiej poetki. Aby przybliżyć dzieciom i młodzieży postać autorki, pani Kasia Rybińska- nauczycielka plastyki wcieliła się w jej rolę i bardzo sugestywnie odczytała wiersz pt. "Autoportret". A sama Wanda Chotomska poprzez ekran projekcyjny odczytała nam jeden ze swoich pierwszych, zabawnych utworów pt."Mysia mowa" . Zaproszony do nas gość specjalny - pani Urszula Lewocka z Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie opowiedziała nam jak przebiegało głosowanie. Przypomnijmy, że portrety Wandy Chotomskiej wykonane przez naszych uczniów były wyeksponowane w Bibliotece Pedagogicznej a najpiękniejsze prace zostały wybrane drogą głosowania przez czytelników biblioteki. Wybór był niesamowicie trudny, ponieważ wszystkie prace były bardzo piękne i oryginalne. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz przybory plastyczne. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie a zwycięzcom gratulujemy talentu.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszy portret Wandy Chotomskiej

Akcji "Czytam sobie"

Dnia 24.04.2017r. w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjne organizowane w ramach Akcji "Czytam sobie" Biografia i twórczość Jana Brzechwy. W zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. IV B ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz uczniowie z naszej szkoły z kl. 2Pd i 3Pe, kl. 3Pc oraz 2Ppc.

Czytaj więcej: Akcji "Czytam sobie"