Mikołajki w Grupach Wychowawczych

Dnia 6 grudnia 2016 wieczorową porą grupy wychowawcze oraz bursę odwiedził Mikołaj, któremu towarzyszyły dwie mikołajowe pomocnice. Wychowankowie odpowiadali na pytania mikołaja, wspólnie z Nim śpiewali kolędy, a za to, że przez cały rok byli grzeczni otrzymali od Mikołaja słodki prezencik.

Czytaj więcej: Mikołajki w Grupach Wychowawczych

Andrzejki w Grupach Wychowawczych

24 listopada 2016 roku dla grup wychowawczych została zorganizowana zabawa andrzejkowa oraz ostatnia dyskoteka w tym roku kalendarzowym. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.30. Imprezę przeprowadził Zespół "Słowiki" wraz z pomocą samorządu uczniowskiego. Na Andrzejkach nie zabrakło małego poczęstunku, magicznej atmosfery, wróżek i czarownic. W programie nie brakowało także wróżb indywidualnych takich jak: magiczne kostki, magiczne serca, kubki i talerzyki, magiczne liczby, zwierzątka itp. oraz gry i zabawy grupowe takie jak: czarodziejska różka, magiczne balony, wspólny taniec do piosenki "Krasnoludek" oraz ustawianie butów w szeregu.

Czytaj więcej: Andrzejki w Grupach Wychowawczych

"Być kobietą " - spotkanie z pielęgniarką.

W minionym tygodniu, w ramach programu "Być kobietą" odbyły się zajęcia z pielęgniarką szkolną . Zajęcia miały na celu pogłębienie wiedzy z zakresu higieny osobistej i dbania o własne ciało i zdrowie.

Otrzęsiny w Grupach Wychowawczych SOSW

W listopadzie 2016 samorząd grup wychowawczych SOSW przygotował dla nowych wychowanków „otrzęsiny”. By zostać pełnoprawnym wychowankiem grupy wszyscy musieli udowodnić, że od września opanowali podstawowe umiejętności niezbędne do życia w grupie. „Nowi” pokazali, że potrafią sami sprzątnąć, zrobić kanapkę oraz ubrać pościel i utrzymać porządek w szafach. Na koniec pani dyrektor uroczyście obcięła ogony i wszyscy po złożeniu ślubowania zostali przyjęci w poczet wychowanków SOSW. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Czytaj więcej: Otrzęsiny w Grupach Wychowawczych SOSW

Dzień Edukacji Narodowej w Grupach Wychowawczych

W dniu 18 października wychowankowie SOSW uczcili Dzień Edukacji Narodowej prezentując program artystyczny z udziałem zespołu wokalnego Słowiki.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej w Grupach Wychowawczych