Byliśmy na olimpiadzie "Radość" w Nowej Soli

 30.05.2017 wychowankowie SOSW uczestniczyli w olimpiadzie sportowej „Radość” w Nowej Soli. Mieli okazję spotkać się z rówieśnikami z placówek z całego regionu Ziemi Lubuskiej, nawiązać kontakty i nowe znajomości, a przede wszystkim sprawdzić swoje możliwości i siły w licznych konkurencjach sportowych. Zwiedzili też „Park Krasnala” gdzie skorzystali z oferowanych tam różnorodnych atrakcji.

Czytaj więcej: Byliśmy na olimpiadzie "Radość" w Nowej Soli

Wycieczka do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego

W ramach Dnia Dziecka wychowankowie grup wychowawczych SOSW 31.05.2017 pojechali na wycieczkę do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne. Dzieci i młodzież przeszli ścieżkę przyrodniczą „Ruchome wydmy śródlądowe”. Mieli okazję poznać las i jego mieszkańców, zwiedzić bunkry, miejsce zimowania nietoperzy, obejrzeli także ekspozycję budek lęgowych nietoperzy. Największą atrakcją były ruchome wydmy i zabawy na nich. Po długim dniu ognisko i pieczone w nim kiełbaski.

Czytaj więcej: Wycieczka do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego

Dzień dziecka w grupach wychowawczych

01.06.2017 dzięki naszemu byłemu wychowankowi Karolowi Wiśniewskiemu odbyła się wspaniała dyskoteka „Pod chmurką” dla wszystkich wychowanków grup wychowawczych SOSW. Nasza młodzież bawiła się doskonale. W czasie imprezy serwowano lody, pieczone kiełbaski i napoje. Dzień Dziecka dla wszystkich był radosnym dniem. Karol Wiśniewski dziękujemy Ci za wspaniałą imprezę

III Regionalnym Przeglądzie Twórczości „Polskie Pieśni Patriotyczne i Piosenki Wojskowe” w Teatrze Starym w Bolesławcu

W maju wychowankowie grup wychowawczych wystąpili w III Regionalnym Przeglądzie Twórczości „Polskie Pieśni Patriotyczne i Piosenki Wojskowe” w Teatrze Starym w Bolesławcu. Jury oceniało indywidualne walory każdego występu. Wszyscy wokaliści otrzymali statuetki, dyplomy uczestnictwa oraz pamiątki związane z udziałem w Przeglądzie.

Czytaj więcej: III Regionalnym Przeglądzie Twórczości „Polskie Pieśni Patriotyczne i Piosenki Wojskowe” w...

Pierwszy dzień wiosny na grupach wychowawczych.