Warsztaty: Praca metodą Quillingu

Dnia 9 marca 2016 roku w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia nauczycieli odbyły się warsztaty: Praca metodą Quillingu. Quilling - zwijanie , rolowanie kolorowych paseczków, z których powstają ciekawe ozdoby. Uczestnicy na warsztatach wykonywali kartki wielkanocne tą właśnie techniką. Warsztaty prowadziła pani Dorota Konarska.

myalbum

Relaksacja w terapii dzieci z niepełnosprawnością umysłową

2 grudnia 2014 w ramach WDN odbyły się warsztaty „Relaksacja w terapii dzieci z niepełnosprawnością umysłową”.

Relaks jest bardzo ważny w procesie uczenia się, trudno jest przyswoić jakąkolwiek wiedzę czy nabyć nowych umiejętności w sytuacji stresującej. Uczeń, który jest zrelaksowany, pracuje o wiele chętniej niż ten, który jest spięty- szczególne znaczenie ma to w czasie zajęć logopedycznych.

Osoba spięta, wiele energii zużywa na napinanie mięśni, jej oddech jest płytszy, a w głowie kłębią się miliony myśli, które nie pozwalają skupić się na zajęciach. Kiedy przyzwyczaimy mięśnie do relaksu, to przestaną zużywać niepotrzebnie energię. Mięśnie napinają się wtedy, kiedy otrzymują impulsy z mózgu, więc gdy uspokoi się umysł, uspokoi się też ciało. Dzięki relaksacji cały układ nerwowy odpoczywa, a umysł jest zdolny przyswoić nową wiedzę czy nabyć nowych umiejętności. Mówiąc ogólnie techniki relaksacyjne pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie możliwości umysłu w rozwiązywaniu problemów

Życzę wszystkim wielu przyjemnych chwil z relaksem i dziękuję za udział w warsztatach. BEATA KOSZELA

 

myalbum

Praca z uczniem z autyzmem

"W zaciszu autyzmu, jak w cieniu drzewa, schroniły się dzieci.
Jest im tam dobrze, przewidywalnie. Niestety zacisze jest tylko pozorne..."

DNIA 28 LISTOPADA W RAMACH WEWNĄTRZSZKOLNEGO DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI ODBYŁA SIĘ RADA SAMOKSZTAŁCENIOWA "PRACA Z UCZNIEM Z AUTYZMEM". TEMATYKA SZKOLENIA OBEJMOWAŁA PODSTAWOWE KWESTIE ZWIĄZANE Z NAUCZANIEM I WYCHOWANIEM DZIECI Z AUTYZMEM ORAZ WARUNKI SKUTECZNEJ TERAPII, PREZENTACJĘ POMOCY DYDAKTYCZNYCH WSPOMAGAJĄCYCH TERAPIĘ UCZNIÓW Z AUTYZMEM. OMÓWIONE ZOSTAŁY RÓWNIEŻ KWESTIE WPŁYWU DIETY ORAZ ZABURZEŃ SENORYCZNYCH NA PROCES EDUKACJI I WYCHOWANIA UCZNIA. ZE WZGLĘDU NA DUŻE ZAINTERESOWANIE TEMATEM I PROŚBĘ NAUCZYCIELI W SEMESTRZE DRUGIM ODĄDA SIE KOLEJNE SZKOLENIA Z ZAKRESU AUTYZMU POSZERZONE O WARSZTATY Z SENSORYKI. DZIĘKUJE ZA UDZIAŁ I WYMIANĘ DOŚWIADCZEŃ PODCZAS SZKOLENIA. ZAPRASZAM MARTA CHITRO "Autyzm odcina mnie od mojego własnego ciała i nic nie czuję. Autyzm może też spowodować, że odczuwam wszystko tak intensywnie, że jest to aż bolesne" - Donna Williams "Nikt nigdzie"

myalbum

QUILLING- magiczne zawijasy

Dnia 04.03.2014. w ramach WDN odbyły się warsztaty prowadzone przez Panią Dorotę Konarską "QUILLING- magiczne zawijasy" QUILLING polega na wycinaniu z kolorowego papieru bardzo cienkich pasków i formowania ich w pomysłowy sposób – np. za pomocą nawijania ich na przedmioty o małej średnicy – na ołówek, grubszą igłę, czy wykałaczkę.

Czytaj więcej: QUILLING- magiczne zawijasy

Warsztaty Nauka czytania Metodą symultaniczno-sekwencyjną

Dnia 13.02.2014.w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli odbyły się warsztaty prowadzone przez Panią Magdalenę Mucho "Nauka czytania Metodą symultaniczno-sekwencyjną opracowaną przez doświadczonego logopedę prof. Jagodę Cieszyńską.

Czytaj więcej: Warsztaty Nauka czytania Metodą symultaniczno-sekwencyjną