Wyniki wyborów do samorządu

We września 2013r. w ZPSW odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Wybory zostały zorganizowane w sposób demokratyczny, każdy wyborca miał prawo do oddania głosu na wybranych przez siebie kandydatów. Wybory przeprowadzili uczniowie szkoły zawodowej i oni wraz z opiekunami samorządu czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Zdjęcia można także obejrzeć w naszej GALERII.

Wybory do Samorządu Szkolnego wygrali i objęli stanowiska:

Przewodniczący – ERYK LULEK

Zastępca  MAGDALENA AUGUŚCIK

oraz PATRYCJA GELNER

JUSTYNA PODLASIN

ANDRZEJ PASTUSZKA

Opiekunowie Samorządu:

Justyna Dziuba, Konrad Biela

 

Dzień Pielęgniarki

„Pielęgniarka to też lekarstwo”

Piotr Szreniawski

12 maja swoje święto obchodzą pielęgniarki - z tej okazji Samorząd w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły złożył najserdeczniejsze życzenia pani Iwonce Biadale. Młodzież dziękując za pomoc, opiekę i troskę o zdrowie uczniów i pracowników naszej placówki wręczyła pani pielęgniarce symboliczną czerwoną różę oraz kartkę  z życzeniami.

Dzień Bibliotekarza

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.

Marcus Tullius Cicero

 

 

 


9 maja z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek nasz Samorząd w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożył pani Marzence Rodziewicz życzenia wszystkiego najlepszego: zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz dalszych sukcesów w pracy. W podziękowaniu za stworzenie w bibliotece miłej i przyjaznej atmosfery, ciekawe konkursy oraz polecanie pasjonującej lektury delegacja samorządu wręczyła pani bibliotekarce drobne upominki wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Ania Komisarek

POMÓŻ W RATOWANIU ŻYCIA!!!

POMÓŻ W RATOWANIU ŻYCIA!!!

To bardzo proste. Wystarczy, że przyniesiesz choćby jedną plastikową nakrętkę od butelki. Duża ich liczba zostanie wymieniona na pieniądze potrzebne hospicjum opiekującemu się bardzo chorymi dziećmi. Drobny przedmiot, który zwykle wyrzucasz, może być darem serca. Włącz się do szlachetnej akcji pomocy tym, których dzieciństwo jest trudne i smutne. Zachęć do tego dobrego uczynku koleżanki i kolegów. Zbierz nakrętki w domu i od sąsiadów. Musi ich być bardzo dużo, bo skala potrzeb jest ogromna.

Dolnośląski Kurator Oświaty                                     Beata Pawłowicz

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich do współpracy.  Zebrane nakrętki  można przynosić do sali 021 w budynku szkoły  oraz sali 11 w budynku internatu.

Samorząd Uczniowski

Poczta Walentynkowa

Poczta Walentynkowa

10 lutego 2011r. podczas zabawy walentynkowej, wybrani uczniowie (ale nie tylko) otrzymali kartki walentynkowe od swoich cichych lub jawnych wielbicieli. A to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który wpadł na pomysł zorganizowania „Poczty Walentynkowej”. Akcja cieszyła się dużą popularnością, sądząc po ilości kartek, które znalazły się w specjalnych skrzynkach pocztowych. Członkowie SU z wielką sumiennością posegregowali walentynki a następnie doręczyli je szczęśliwym adresatom. Ta inicjatywa sprawiła wiele radości nie tylko odbiorcom i nadawcom  pocztówek ale również walentynkowym listonoszom.

p. Ania Komisarek

Czytaj więcej: Poczta Walentynkowa