NASI PRZYJACIELE

Przygotowania do Świąt w Bursie

Daliśmy się ponieść przedświątecznemu szaleństwu... Zasypani brokatem, zakręceni wstążkami, pomieszani z bombkami i łańcuchami walczyliśmy by przygotować naszą bursę do Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowywaliśmy dekoracje, świąteczne ozdoby, stroiki i ubraliśmy choinkę, a nawet powstały piękne Szopki na konkurs. W ramach zajęć kulinarnych przygotowaliśmy pierniczki. Czuć i widać, że święta są blisko.

Czytaj więcej: Przygotowania do Świąt w Bursie

„Dzień Życzliwości i Pozdrowień" w Bursie

21 listopada obchodzimy w naszej bursie dzień pełen uśmiechu, dobrych uczynków i pozytywnego myślenia, czyli „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Przesłaniem akcji było: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Czy to tak wiele? Na tablicy zapisaliśmy pozytywne myśli i miłe słowa, a całości dopełniał słodki poczęstunek. Życzliwość i uśmiech na twarzy otworzą każde drzwi. Dlatego bardzo cieszymy się, że każdy chciał się znaleźć wśród życzliwych!

Czytaj więcej: „Dzień Życzliwości i Pozdrowień" w Bursie

„Poznajemy się wzajemnie”

„Poznajemy się wzajemnie” to temat wspólnych zajęć dzieci z SOSW i młodzieży z bursy. Podczas tego spotkania młodzież wraz z wychowawcami oprowadziła dzieci po pomieszczeniach bursy i opowiedzieliśmy o zasadach u nas panujących. Razem pokolorowaliśmy emocje które nam towarzyszyły, wykonaliśmy zadania podczas których dowiedzieliśmy się, że wszystkie emocje są potrzebne. Wiemy które emocje są przyjemne, a które nie i najważniejsze aby umieć sobie  radzić ze wszystkimi. Największą frajdę sprawiło nam malowanie na balonach buziek.

Wieczór wróżb w Bursie

Same słodkości w bursie.

Są dni w naszej bursie kiedy objadamy się słodkościami bez wyrzutów sumienia. Nie liczymy wtedy kalorii bo dobre samopoczucie jest najważniejsze w tym momencie. Pyszne domowe ciasta, babeczki to jest to co bursiaki lubią najbardziej.