Konkurs kulinarny "Zdrowo, smacznie i fantazyjnie "

Zdrowo, smacznie i fantazyjnie to kolejny konkurs kulinarny mający na celu promowanie zdrowego odżywiania wśród młodzieży. Nawyki żywieniowe maja wpływ na rozwój, kondycje organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentrację. O tych zasadach przypominamy w naszych działaniach. Konkursowe kanapki oceniało jury w składzie przedstawicieli samorządu wychowanków internatu. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla młodzieży bursy jak i młodzieży z internatu.

 

HEJT MOWA NIENAWIŚCI

Mowa nienawiści, czyli hejt staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Problem dotyczy nas wszystkich i o tym rozmawialiśmy dziś z nasza młodzieżą.

 

Walentynkowy wieczór filmowy

13.02.2019 zorganizowano walentynkowy wieczór filmowy. Wychowankowie z okazji dnia zakochanych obejrzeli filmy o romantycznej tematyce. Seans filmowy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków i był doskonałą okazją do integracji grupy.

Na przekór depresji

Luty jest miesiącem miłości ale także miesiącem świadomości o depresji. Co rok zwiększamy naszą wiedzę o tej chorobie organizując zajęcia, wykonując gazetki. Nasze zajęcia rozładowały stres, poprawiły samopoczucie, pomogły czuć się dobrze przez dłuższy czas, nie zabrakło sytuacji z których będziemy długo się śmiać.

 

Wróżby andrzejkowe w Bursie

Za nami magiczny wieczór, pełen magii i wróżb.  W ten jedyny w swoim rodzaju wieczór możemy dowiedzieć się m.in., jakie imię nosił będzie nasz przyszły wybranek, kiedy go poznamy i jakimi cechami charakteru będzie się odznaczał. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszą się te traktujące o miłości, ale wróżyliśmy sobie również w odniesieniu do przyszłej pracy, finansów czy jakości przyszłego życia.