Same słodkości w bursie.

Są dni w naszej bursie kiedy objadamy się słodkościami bez wyrzutów sumienia. Nie liczymy wtedy kalorii bo dobre samopoczucie jest najważniejsze w tym momencie. Pyszne domowe ciasta, babeczki to jest to co bursiaki lubią najbardziej.

myalbum

Warsztaty kulinarne - kuchnia śródziemnomorska

Kuchnia śródziemnomorska już lata temu podbiła kulinarny świat swoim smakiem. Mimo że opiera się na prostych i sprawdzonych przepisach, to jej dania są niezmiennie smaczne. Podczas zajęć kulinarnych 8 listopada w bursie poznaliśmy tajniki przyrządzania potraw rodem z najbardziej popularnych, kulinarnych zakątków. 

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne - kuchnia śródziemnomorska

Światowy Dzień Uśmiechu

W codziennym życiu często jesteśmy tak zajęci zwykłymi sprawami, że zdarza nam się zapomnieć, jak wielką moc ma jeden uśmiech, jedno dobre słowo, zwykły ludzki gest. Dlatego 9 października obchodziliśmy w Bursie Światowy Dzień Uśmiechu. Szczery uśmiech jest zaraźliwy dlatego my nie boimy się go używać i postanowiliśmy zarazić nim wszystkich mieszkańców bursy i internatu. Była również słodka niespodzianka, bo wszyscy wiemy, że czekolada to jedyna rzecz, która w niewielkiej ilości daje tak dużą przyjemność.

myalbum

Czas na wspólne czytanie „Konrada Wallenroda”

Kształtują nas te same lektury, ich znajomość stwarza płaszczyznę porozumienia, uruchamia wyobraźnię, choćby tylko dlatego warto czytać.  

myalbum

Warsztaty kulinarne- robimy Pizzę

W ramach warsztatów kulinarnych odbywających się w bursie po raz kolejny młodzież wcieliła się w rolę kucharzy. Tym razem ich zadaniem było przygotowanie pysznej pizzy. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między młodzieżą.

myalbum