Robimy LAMPIONY

Dni coraz krótsze, pogoda mniej sprzyjająca spacerom. Więcej czasu spędzamy w bursie na nauce, a w wolnej chwili relaksujemy się. Tym razem robiąc lampiony. Efekt naszej pracy dał nam dużo satysfakcji i uśmiechu.

{rokbox album=|myalbum| thumbcount=|6|}images/joomgallery/originals/2018-2019_1105/bursa_1115/robimy_lampiony_1140/*{/rokboxo}

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka. Młodzież bursy dziś szczególnie kierowała do siebie miłe słowa, uśmiechy i pozdrowienia. Miłą pamiątka która na dłużej będzie dawać nam uśmiech została gazetka z naszych miłych snów.

myalbum

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy 2018/2019

W dniu 10.10.2018r. w Bursie Międzyszkolnej w Głogowie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy. Wybory przebiegły w spokojnej i  przyjaznej atmosferze, pod okiem komisji wyborczej. Spośród kandydatów wyłoniona została trójka zwycięzców, która będzie reprezentować wszystkich  wychowanków bursy w roku szkolnym 2018/2019. Działalność w MRB uczy młodzież samorządności, przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.

 

myalbum

2 PAŹDZIERNIKA – WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT AMICUS

Po raz kolejny nasi wychowankowie zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i wsparli Schronisko Amicus, dostarczając koce i kołdry, oraz wychodząc na długi spacer z czworonożnymi przyjaciółmi. Październik jest Światowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, zachęcamy zatem wszystkich do odwiedzenia schroniska. Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom i miłość czeka wiele psiaków i kotów.

 

myalbum

DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR CZYLI WIZYTA W GŁOGOWSKIEJ JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

28 września 4. Głogowski Batalion Inżynieryjny obchodzi swoje święto. Tego dnia jednostka tradycyjnie otwiera się na głogowską młodzież szkolną organizując dzień otwartych koszar. Saperzy zaprezentowali swój sprzęt i ugościli tradycyjną grochówką, a my chętnie skorzystaliśmy z okazji, aby zobaczyć co dzieje się za bramą koszar, poznać specyfikę pracy w wojsku. Niektórzy z nas po tej wizycie postanowili zmienić swoje plany edukacyjne i związać przyszłość z mundurem

myalbum