Na przekór depresji

Luty jest miesiącem miłości ale także miesiącem świadomości o depresji. Co rok zwiększamy naszą wiedzę o tej chorobie organizując zajęcia, wykonując gazetki. Nasze zajęcia rozładowały stres, poprawiły samopoczucie, pomogły czuć się dobrze przez dłuższy czas, nie zabrakło sytuacji z których będziemy długo się śmiać.

 

myalbum

Mecz piłki halowej

W ramach realizacji programu „Aktywność ruchowa” odbył się mecz towarzyski piłki nożnej halowej pomiędzy reprezentacją grup wychowawczych SOSW Głogów a SOSW Szklary Górne. Zawodnikom towarzyszył doping ze strony kolegów i koleżanek. Mecz był wyrównany, przebiegał w miłej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play. Spotkanie było doskonałą okazją do nawiązania koleżeńskich kontaktów z rówieśnikami ze Szklar Górnych.

myalbum

Wróżby andrzejkowe w Bursie

Za nami magiczny wieczór, pełen magii i wróżb.  W ten jedyny w swoim rodzaju wieczór możemy dowiedzieć się m.in., jakie imię nosił będzie nasz przyszły wybranek, kiedy go poznamy i jakimi cechami charakteru będzie się odznaczał. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszą się te traktujące o miłości, ale wróżyliśmy sobie również w odniesieniu do przyszłej pracy, finansów czy jakości przyszłego życia.

myalbum

Konkurs kulinarny „Bursiane rewolucje - czyli coś z niczego”

Coś z niczego” - pod takim hasłem 21 listopada w naszej bursie odbył się konkurs kulinarny, którego efektem były dania stworzone przez zgłoszone zespoły. Jury, którego skład stanowili pozostali mieszkańcy bursy zdecydowało, iż zaszczytne trzecie miejsce zajmie makaronowe danie przygotowane przez męski duet. Drugą nagrodę otrzymała drużyna dziewcząt za sałatkę, której wiodącym składnikiem był ryż  Głowna nagroda trafiła do męskiego zespołu za rewelacyjnie przygotowane tortille z kurczakiem i warzywami. W finale wszyscy bardzo dobrze się bawili i mięli możliwość degustacji pysznych dań.

myalbum