"Chłopaki nie płaczą".... dzień chłopaków w Grupach Wychowawczych

Z okazji Dnia Chłopaka 1.10.2019 dziewczęta z internatu przygotowały dla swoich kolegów wystawną kolację, uświetnioną krótkim występem artystycznym. Zwieńczeniem wieczoru była dyskoteka, którą poprowadziła DJ Marta.

myalbum

Święto Pieczonego Ziemniaka

W środę 25 września 2019 r. wychowankowie grup wychowawczych SOSW w Głogowie brali udział w spotkaniu z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Grono wychowawców przygotowało dla dzieci i młodzieży zabawy i konkurencje z ziemniakiem w tle. Wychowankowie m.in sadzili, zbierali i transportowali ziemniaki. Po "ciężkiej pracy" smakowali pieczone ziemniaki przygotowane przez panie kucharki. Po nabraniu sił dziewczęta i chłopcy wykonali wspólnie z wychowawcami portrety Pani Jesieni. Spotkanie uwieńczyła pieczona kiełbaska. W czasie zajęć panowała wesoła i życzliwa atmosfera. Wychowankowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zabawach. Aż żal było kończyć spotkanie.

myalbum

Ognisko z okazji Dnia Chłopaka

W czwartek 26 września odbyło się ognisko integracyjne w połączeniu z Dniem Chłopaka. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Impreza zaczęła się od smacznej zabawy jedzenia ptysia na czas w której brały udział 3 pary, gdzie dziewczyny dzielnie wspierały chłopców którzy mieli za zadanie zjeść ptysia w jak najkrótszym czasie bez pomocy rąk. Zwyciężył Michał i Wiktoria. Następna konkurencją było już słynne przeciąganie liny - chłopcy konta dziewczyny. - i tym razem wygrali chłopcy. Ostatnią grą była gra w zbijaka gdzie dwie drużyny rywalizowały o wydłużenie czasu powrotu do bursy - wygrana drużyna miała wydłużony czas do 21. Po dobrej zabawie przyszedł czas na pieczenie kiełbasek, kosztowanie ciast upieczonych dziewczyny z naszej bursy dla chłopców. Na zakończenie zagrał dla nas na gitarze Patryk a ca cała młodzież włączyła się do wspólnego śpiewania.

 

myalbum

Mecz Chrobrego o Puchar Polski

24 września na lokalnym  stadionie  odbył się mecz o finał Polski między reprezentacją Chrobrego Głogów a Lechem Poznań.  Na tym widowiskowym spotkaniu nie mogło zabraknąć młodzieży z  bursy i wychowanków internatu. W ramach integracji wspólnie kibicowaliśmy naszemu zespołowi, niestety nie odniosło to skutecznego rezultatu i „Chrobry” przegrał 0:2, ale zabawa była wyjątkowa a atmosfera bardzo gorąca.

myalbum

Bursiaki wyprowadzają pieski ze schroniska

Wychowankowie bursy w akcji zorganizowanej przez wychowawcę pana Grzegorza wyszli pomóc zwierzętom ze schroniska Amicus. Akcja się rozwija - młodzież jest zainteresowana wspieraniem schroniska.

myalbum