Andrzejki w Bursie 2019

W dniu 28.11.2019r. w Bursie Miedzyszkolnej wróżono, lano wosk, przepowiadano przyszłość...

myalbum

Turniej piłki halowej

W dniu 30 października w hali gimnastycznej ZPSW w Głogowie  odbył się I  halowy między placówkowy turniej piłki nożnej, w którym wystąpiły drużyny bursy międzyszkolnej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Domu dziecka. Na boisku panował wysoki poziom gry,fair play, a poza boiskiem duże zainteresowanie kibiców. Turniej zakończył się zwycięstwem bursy, II miejsce zajął Dom dziecka, puchar za III miejsce trafił do zawodników internatu SOSW. Zapraszamy już za rok!!!!

„Smacznie – zdrowo – kolorowo” w Grupach Wychowawczych

„Smacznie – zdrowo – kolorowo” pod takim hasłem odbyły się zajęcia realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. W czasie przeprowadzonych zajęć o owocach i warzywach dzieci i młodzież uczyli się rozpoznawać owoce i warzywa za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku, smaku.  Zapoznali się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, a także jaką wartość odżywczą mają owoce i warzywa oraz jaką odgrywają rolę w ich codziennej diecie. Zajęcia zakończyły się wspólnym przygotowaniem i spożyciem sałatki owocowej.

myalbum

Akcja charytatywna dla bezdomnych

3 października delegacja z Bursy Międzyszkolnej przybyła do noclegowni i ogrzewalni prowadzonej przez MCWR. Przekazaliśmy produkty kupione za zebrane pieniądze przez młodzież i wychowawców bursy. Planujemy przeprowadzać akcję cyklicznie adekwatnie do potrzeb osób potrzebujących.

Wystawa modelarska - Garnizon 2019

W czwartek 17 października wychowankowie bursy wzięli udział w uroczystym otwarciu jubileuszowej wystawy modelarskiej – Garnizon 2019. Atrakcje jakie towarzyszyły pokazowi modeli zrobiły na nas duże wrażenie i zostawiły miłe wspomnienia, które widać na zdjęciach.

myalbum