Przedświąteczne spotkanie zaprzyjaźnionych placówek :)

Dzisiaj uczniów z Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Głogowie objętych nauczaniem indywidualnym na terenie Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych oraz podopiecznych tego ośrodka odwiedzili uczniowie klasy 7 ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry w Głogowie. Podjęta w zeszłym roku szkolnym współpraca placówek jest nadal kontynuowana. W tym roku chłopcy zgromadzili zabawki, książeczki i gry, które z radością wręczyli kolegom. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło życzeń, kolęd i smakołyków :)

myalbum

„W Porannym Kręgu: Pożegnanie Jesieni - Powitanie Zimy”.

W dniu 12 grudnia 2019 r. wychowankowie ORW oraz uczniowie SOSW realizujący zajęcia w MORiUS uczestniczyli w jesienno-zimowej imprezie. Uczestnicy spotkania wielozmysłowo odczuwali i poznawali kończącą się porę roku, m.in. dary jesieni: jabłka, gruszki, dynię, orzechy włoskie i laskowe, szyszki, liście. Żywioł jesieni -powietrze - odczuwali i obserwowali za pomocą wentylatora, wiatraczków, suszarki do włosów oraz słomek do napojów.Zbliżającą się wielkimi krokami zimę nasi podopieczni poznawali za pomocą żywiołu wody.

Dzieci miały zraszane odkryte części ciała atomizerami z zimną i ciepłą wodą, były masowane balonami wypełnionymi wodą o różnej temperaturze, obserwowały butelki wypełnione płynami w różnych kolorach oraz jak krople atramentu stopniowo zabarwiają wodę. Bardzo aktywnie manipulowały w pojemniku z kostkami lodu, dobrze się czuły otulane obręczą z niebieskimi wstążkami oraz chętnie słuchały odgłosów przelewanego z jednego pojemnika do drugiego płynu. Były i inne różnorodne bodźce, np. oliwka miętowa do masażu, dźwięki dzwonków i trójkąta muzycznego, cieplutki termofor - żyrafa - do poprzytulania się oraz miód, herbata miętowa i pastylki miętowo-czekoladowe do posmakowania. Impreza sprawiła dzieciom sporo radości oraz zaktywizowała je ruchowo i wokalnie.

myalbum

Dyplomy i nagrody w konkursie plastycznym pt." Obrona Głogowa w 1109 roku"

6 grudnia 2019r. w Muzeum Archeologiczno - Historycznym w Głogowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród w konkursie plastycznym pt." Obrona Głogowa w 1109roku". Uczniowie z naszej szkoły objęci nauczaniem indywidualnym brali udział w tym konkursie. Za swoje ciekawe prace otrzymali dyplomy i niespodzianki.

myalbum

Powiatowy Konkurs Teatrzyków Ekologicznych pt. "W zdrowym ciele - zdrowy duch".

27 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie, jak co roku odbył się Powiatowy Konkurs Teatrzyków Ekologicznych pt. "W zdrowym ciele - zdrowy duch". Uczniowie klas I - III prezentowali swoje wysokie umiejętności recytatorskie. Mieliśmy okazję podziwiać również przepiękne teatrzyki wykonane z surowców wtórnych. Dziękujemy za moc pozytywnych wrażeń, wspólną zabawę i poczęstunek smile - Uczniowie z ZPSW w Głogowie, objęci nauczaniem indywidualnym na terenie MORiUS.

myalbum

Święto Odzyskania Niepodległości w MORIUS-ie

W uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę dnia 6 listopada 2019r., udział wzięli uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Głogowie, objęci nauczaniem indywidualnym na terenie Miejskiego Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie.

myalbum