XIX Dzień Papieski

28 października 2019 roku przedstawiono montaż słowno-muzyczny z okazji XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”.Na apelu wspominano świętego Jana Pawła II i Wielkiego Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaprezentowane teksty były przeplatane filmami i prezentacjami z wypowiedziami wymienionych wielkich Polaków. Przypomniano ważne wydarzenia z życia świętego Jana Pawła II. Wspólnie zaśpiewano piosenki: „Tak, tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”, „Ojcze prowadź mnie”, „Barka”, „Jestem Rybakiem Pana”, „Podnoszę Głowę”, „Idź i kochaj”. Piosenki były przez uczniów bogato ilustrowane gestem i ruchem.

Zajęcia w ramach projektu "Zintegrowania" pt. "Jak zachowywać się w restauracji?"

logo small 400 284Jak zachowywać się w restauracji?, Jak jeść?, Jakich sztućców używać?, Jaką postawę zachować siedząc przy stole? na te i inne pytania, staraliśmy się odpowiedzieć podczas kolejnych zajęć w ramach Projektu Zintegrowani. 

foot

WARSZTATY „MAJSTERKOWO”

19 września 2019 roku uczniowie klas 2Pł, 3Pł, 4Pf i 5Pb wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach „ Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Głogowie. Ideą warsztatów było rozwijanie u dzieci i młodzieży zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni oraz zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.  Pod okiem pracownika Castoramy- pana Remigiusza- skonstruowaliśmy, a następnie ozdobiliśmy karmniki dla ptaków oraz skrzynki na przybory szkolne. Widząc efekt końcowy, każdy czuł satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.  Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a wykonane przez nas przedmioty zabraliśmy do naszych klas. Wizyta w Castoramie była  nie tylko pouczającą lekcją, ale także nowym, ciekawym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy!

 

Wernisaż prac malarskich pt. „Magiczny Głogów”

11 września 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie odbyło się uroczyste otwarcie wernisażu prac malarskich pt. „Magiczny Głogów” uczniów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie pod kierunkiem M. Rodziewicz. Zebrane na wystawie prace prezentują niezwykłe efekty zajęć rewalidacyjnych z naszymi wychowankami.  Liczne wycieczki i spacery ulicami miasta, wspólne przeglądanie historycznych i współczesnych fotografii uwieczniających piękno otaczającego nas świata zbudziły potrzebę uzewnętrznienia własnych powidoków. Powstały przepiękne prace pełne światła, kolorów, odbiegające od przyjętych kanonów. Sposób przedstawienia podmiotu świadczy o emocjonalnym związku autorów z miejscem, w którym żyją i uczą się… z Głogowem, ich rodzinnym miastem. Świadczy o tożsamości młodych głogowian. Poznali to piękne, magiczne oraz historyczne miasto, które zachwyca walorami przyrody aby przedstawić je w sposób jakim zwykle go nie spostrzegamy. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia prezentowanej wystawy.

Akcja "Sprzątanie Świata"

sprzatanieswiata