Jak powinienem zdrowo się odżywiać?

logo small 400 284Podczas kolejnych zajęć uczestnicy poznali 12 zasad racjonalnego odżywiania i piramidę zdrowego żywienia. Wykonaliśmy też kolorowe kanapki oraz skomponowaliśmy zdrowe desery z jogurtu naturalnego, owoców i bakalii. Zdobytą wiedzę utrwalaliśmy i sprawdzaliśmy podczas tematycznego quizu.
Pozdrawiamy! 

Agnieszka Piechowiak, Ania Komisarek

foot

Jak należy używać sztućców?

logo small 400 284Podczas zajęć związanych z właściwym posługiwaniem się sztućcami wyświetlony został film edukacyjny dotyczący omawianej tematyki. Przyrządziliśmy również spaghetti, które skonsumowane zostało przy użyciu widelca i łyżki, a także utrwalaliśmy wcześniej poznane zasady zachowania się w sklepie, graliśmy w loteryjkę "Zakupy" oraz wykorzystywaliśmy w praktyce zdobytą wiedzę. 

foot

Nie szata zdobi człowieka, ale... - projekt "Zintegrowani"

logo small 400 284Nie szata zdobi człowieka, ale... jak Cię widzą tak Cię piszą, z tym tematem zmagaliśmy się na kolejnych zajęciach w ramach Projektu Zintegrowani. Teraz już wiemy, że ludzie kształtują swoje zdanie o innych, często sugerując się strojem, a przecież tak naprawdę liczy się to, co mamy w środku - czyli dobre serce.

foot

Zasady przygotowania przyjęcia urodzinowego - zajęcia projektu "Zintegrowani"

logo small 400 284Kolejne zajęcia za nami. Tym razem poznaliśmy zasady przygotowania przyjęcia urodzinowego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do zadania. Pięknie ubrali stół oraz udekorowali salę. Nie zabrakło urodzinowego poczęstunku. Zapraszamy do galerii zdjęć.

foot

Planowanie codziennych zakupów - zajęcia projektu "Zintegrowani"

Zadanie 2 Prowadzenie gospodarstwa domowego

logo small 400 284Podczas pierwszych zajęć uczniowie sporządzili listę produktów potrzebnych do wykonania tortilli, utrwalili nazwy sklepów znajdujących się w naszym mieście oraz poznali zasady ekonomicznego gospodarowania budżetem domowym. Wspólnie przyrządziliśmy  też tortillę, a podczas jej konsumpcji utrwalaliśmy zasady zachowania się przy stole.

foot