Charytatywne warsztaty świąteczne z SP 14

Już po raz drugi spotkaliśmy się z naszymi koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie na integracyjnych warsztatach świątecznych, których celem było wspólne wykonanie prezentów dla seniorów z DPS Magnolia w Głogowie. W tym roku wspólnie wykonaliśmy kartki świąteczne. Nauczyliśmy się pisać poprawnie życzenia świąteczne. Spotkanie zakończyło się nadejściem Mikołaja z workiem prezentów i słodkim poczęstunkiem. Myślimy, że i tym razem nasi kochani dziadkowie będą zadowoleni.

myalbum

Konkurs pt. "Ekologiczna bomba"

Wychowankowie grupy wychowawczej SOSW wzięli udział w konkursie organizowanym przez Urząd Gminy pod tytułem "Ekologiczna Bombka". W którym zostali wyróżnieni nagrodą oraz podziękowaniami.

maylbum

Interaktywne andrzejki w grupach wychowawczych.

Tegoroczne andrzejki w grupach wychowawczych po raz pierwszy miały interaktywny charakter. Wróżki Alfa, Betta, Gamma, Delta w makijażu widocznym tylko w świetle ultrafioletowym, wykorzystując nowoczesne technologie wróżyły przyszłość wszystkim pannom i kawalerom. Słodki poczęstunek i dyskoteka były uświetnieniem tradycyjnej a jednocześnie współczesnej zabawy andrzejkowej.

myalbum

Mikołajkowa pizza w grupie I i II:)

Tegoroczne Mikołajki w naszych grupach obchodziłyśmy w nietypowy sposób. Zamiast prezentów, wybrałyśmy się na pyszną pizzę do restauracji Fuego. W trakcie mikołajkowej kolacji panowała fajna atmosfera, przy dużym, wspólnym stole mogłyśmy porozmawiać na wiele tematów. Czas upłynął nam szybko. W drodze powrotnej podziwiałyśmy świąteczną iluminację pod Ratuszem. 

myalbum

„Smacznie – zdrowo – kolorowo” w Grupach Wychowawczych

„Smacznie – zdrowo – kolorowo” pod takim hasłem odbyły się zajęcia realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. W czasie przeprowadzonych zajęć o owocach i warzywach dzieci i młodzież uczyli się rozpoznawać owoce i warzywa za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku, smaku.  Zapoznali się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, a także jaką wartość odżywczą mają owoce i warzywa oraz jaką odgrywają rolę w ich codziennej diecie. Zajęcia zakończyły się wspólnym przygotowaniem i spożyciem sałatki owocowej.

myalbum