„Smacznie – zdrowo – kolorowo” w Grupach Wychowawczych

„Smacznie – zdrowo – kolorowo” pod takim hasłem odbyły się zajęcia realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. W czasie przeprowadzonych zajęć o owocach i warzywach dzieci i młodzież uczyli się rozpoznawać owoce i warzywa za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku, smaku.  Zapoznali się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, a także jaką wartość odżywczą mają owoce i warzywa oraz jaką odgrywają rolę w ich codziennej diecie. Zajęcia zakończyły się wspólnym przygotowaniem i spożyciem sałatki owocowej.

"Chłopaki nie płaczą".... dzień chłopaków w Grupach Wychowawczych

Z okazji Dnia Chłopaka 1.10.2019 dziewczęta z internatu przygotowały dla swoich kolegów wystawną kolację, uświetnioną krótkim występem artystycznym. Zwieńczeniem wieczoru była dyskoteka, którą poprowadziła DJ Marta.

Święto Pieczonego Ziemniaka

W środę 25 września 2019 r. wychowankowie grup wychowawczych SOSW w Głogowie brali udział w spotkaniu z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Grono wychowawców przygotowało dla dzieci i młodzieży zabawy i konkurencje z ziemniakiem w tle. Wychowankowie m.in sadzili, zbierali i transportowali ziemniaki. Po "ciężkiej pracy" smakowali pieczone ziemniaki przygotowane przez panie kucharki. Po nabraniu sił dziewczęta i chłopcy wykonali wspólnie z wychowawcami portrety Pani Jesieni. Spotkanie uwieńczyła pieczona kiełbaska. W czasie zajęć panowała wesoła i życzliwa atmosfera. Wychowankowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zabawach. Aż żal było kończyć spotkanie.

Powitanie Wiosny w Grupach Wychowawczych

Interaktywnie i na wesoło powitaliśmy wiosnę. Rozwiązywaliśmy zagadki zaszyfrowane w QR CODACH i Cryptogramach. Bawiliśmy się z chustą animacyjną i wykonaliśmy wiosenne gaiki. Były też zadania dla wychowawców i wspólne rozwiązywanie „wiosennej” krzyżówki. Wykonane prace plastyczne ozdabiają nasze świetlice.

Towarzyski mecz w piłkę nożną halową.

Młodzież z grup wychowawczych SOSW spotkała się z młodzieżą z Bursy Międzyszkolnej na towarzyskim meczu w piłkę nożną halową. Gra przebiegała w myśl zasady Fair Play .