Internetowe przypadki naszej gromadki”

W MORiUS z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się zajęcia pt.” Internetowe przypadki naszej gromadki”. Uczniowie z ZPSW objęci nauczaniem indywidualnym wraz z nauczycielami rozmawiali na temat korzyści i zagrożeń wynikających z używania internetu w życiu.

Zajęcia feryjne dla wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego

W dniach od 5 do 8 lutego 2019 r. nasi podopieczni brali udział w zajęciach zorganizowanych w ZPSW przy ul. Perseusza 7 oraz w MORiUS. Podczas spotkań dzieci uczestniczyły w zajęciach z żywiołem wody, powietrza i ziemi, w zabawach muzyczno-ruchowych i relacyjno-relaksujących oraz w ćwiczeniach stymulujących zmysły. Najwięcej radości i przyjemności sprawiły naszej młodzieży: śnieg, kostki lodu, ciepły okład żelowy, plastyczna masa piankowa, lampa światłowodowa, piłka fitness  oraz zabawa: „Zimowy rock and roll”.

Bezpieczne ferie zimowe

24 stycznia 2019r. w MORiUS uczniowie z nauczania indywidualnego uczestniczyli w zajęciach, których tematem było bezpieczne spędzanie czasu wolnego podczas ferii zimowych.  uzupełnialiśmy tablicę tematyczną, rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy zimowych piosenek oraz wykonaliśmy prace plastyczne, które zdobią korytarz ośrodka. Wesołych Ferii Zimowych życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom.

Zajęcia integracyjne "Choinkowe ozdoby"

12 grudnia 2018r. w MORiUS odbyły się warsztatowe zajęcia integracyjne pt.” Choinkowe ozdoby”. Zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie wraz z uczniami objętymi nauczaniem indywidualnym na terenie MORiUS wykonali przepiękne papierowe bombeczki, dzwoneczki i inne cudeńka na choinkę. Włączyliśmy się do akcji charytatywnej wykonując razem kolorowy łańcuch choinkowy dla chorych dzieci. Na koniec śpiewaliśmy kolędy i pałaszowaliśmy zdrowe suszone jabłuszka. To był owocnie i miło spędzony przedświąteczny czas :)

Międzynarodowy Dzień Misia w MORiUS

Podczas imprezy szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Misia w MORiUS, uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym wykonali piękną podobiznę, ulubionej na całym świecie zabawki dzieci – MISIA. Śpiewaliśmy piosenki o misiach oraz rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy. Na zakończenie zajęć wszyscy dostali misiowe nagrody za cudne misiowe prace plastyczne oraz konsumowaliśmy pyszne ciasteczka, oczywiście w kształcie misiaków.