Międzynarodowy Dzień Misia w MORiUS

Podczas imprezy szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Misia w MORiUS, uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym wykonali piękną podobiznę, ulubionej na całym świecie zabawki dzieci – MISIA. Śpiewaliśmy piosenki o misiach oraz rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy. Na zakończenie zajęć wszyscy dostali misiowe nagrody za cudne misiowe prace plastyczne oraz konsumowaliśmy pyszne ciasteczka, oczywiście w kształcie misiaków.

Przegląd teatrzyków kukiełkowych

Uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym na terenie MORiUS z naszej szkoły byli 22 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie. Tego dnia odbywał się tam Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczno – Ekologiczny „Teatrzyk Kukiełkowy z Surowców Wtórnych”. Były to dla nas bardzo pozytywne wrażenia: oglądaliśmy wiele teatrzyków i rekwizytów, które wykonane były „ze śmieci” i były cudowne; słuchaliśmy wierszy w wykonaniu dzieci i obserwowaliśmy, co dzieje się za kurtyną teatrzyków. Poczęstunek i wycieczka po szkole były okazją, by poznać kolegów i koleżanki z innych szkół. Dziękujemy za zaproszenie !

100 rocznica Odzyskania Niepodległości w MORIUS-ie

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości , 8 listopada 2018r. w MORiUS uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym z ZPSW, uczestniczyli w uroczystym apelu. Poznaliśmy historię Polski i Polaków, którzy dzielnie walczyli o swoją Ojczyznę, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i recytowaliśmy wiersze o Polsce. Wspólnymi siłami wykonaliśmy, z ogromnych, puzzli obraz przedstawiający godło naszego kraju. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami !

Święto Dyni w MORiUS

31 października 2018r. w MORiUS, uczniowie z ZPSW objęci nauczaniem indywidualnym, obchodzili Święto Dyni. Tego dnia królowała dostojna pani Dynia a wszystkie zadania, które uczniowie mieli wykonać związane były z pomarańczową Dynią. Było bardzo twórczo i wesoło Smile

Zajęciach integracyjne z uczniami z SMS Chrobry

Uczniowie z ZPSW, objęci nauczaniem indywidualnym oraz podopieczni MORiUS, 9 października 2018 r. uczestniczyli w pierwszych zajęciach integracyjnych z uczniami klasy 6 ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Certus w Głogowie. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy inscenizację teatralną opowiadania pt.”Białe Gołebie” A.Widzowskiej, uczestniczyliśmy w pokazach sztuczek piłkarskich i razem bawiliśmy się piłkami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przygotowane dla nas niespodzianki !!!