Ogłoszenie

Dzień Marchewki w przedszkolu

Wszyscy wiemy, że marchewka to źródło witamin. Nasze przedszkolaki i zaproszona klasa II miały okazję spróbować pieczoną, gotowaną i surową marchewkę a także wypić pyszny sok i zjeść placuszki marchewkowe.  Zajęcia polisensoryczne to nauka przez zabawę. Dostarcza pozytywnych bodźców maluchom wpływając na rozwój umiejętności matematycznych, procesy poznawcze. Przyczynia się do rozwoju umiejętności społecznych zachęcając dzieci do wspólnej zabawy i ćwiczeń.

DZIEŃ PIEKARZA I CUKIERNIKA W PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkolaki 15 marca w sali gastronomicznej po krótkim przedstawieniu zawodów piekarza i cukiernika wcieliły się w prezentowane role. Pełni ciekawości i zaangażowania wraz z Paniami przygotowały ciasto oraz słodką przekąskę. Zapraszamy do galerii.

Dzień Dinozaura w Przedszkolu

Pewnego dnia, a był to wtorek naszych przedszkolaków odwiedzili nietypowi goście. Na początku nam się przedstawili i poprosili o przeczytanie kilku zdań na ich temat. Następnie zaprosili do stolików by wspólnie z Paniami rozwiązać proste ćwiczenia z ich udziałem w roli głównej. Kolejną prośbą było stworzenie ich autoportretów a na koniec w ramach podziękowania  za wspólne zajęcia pamiątkowe zdjęcie do „kolekcji”;)

Skąd się bierze woda?

   „Po co nam woda?”, „Czy możemy pić wodę z kranu?”, „Dlaczego musimy szanować wodę?” , „Skąd się bierze woda w kranie?” na te i wiele innych pytań odpowiadała Pani Agnieszka pracująca w PWiK w Głogowie, którą gościliśmy w dniu 23 lutego 2019 roku w naszej szkole przy ul. Perseusza 7. Pani Agnieszka w formie krótkiego opowiadania i pogadanki z dziećmi oraz wspólnie przygotowanego doświadczenia przekazała naszym podopiecznym wiele cennych informacji dotyczących wody. Dziękujemy, że przyjęła Pani nasze zaproszenie oraz za prezenty, które otrzymaliśmyCool

Walentynkowa pizza w przedszkolu.

  Nasze przedszkolaki 14 lutego postanowiły uczcić Międzynarodowy dzień pizzy oraz Dzień Świętego Walentego przygotowując dwie pizze w kształcie serca oraz kilka malutkich by częstować swoje koleżanki ze starszych klas oraz ulubione PanieCool