Dzień Kobiet przy ulicy Sportowej 1

W naszej szkole Dzień Kobiet obchodzi się na słodka, z kwiatami i... ŚPIEWAJĄCĄ:)

EKO-Walentynki


W miesiącu lutym w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Głogowie odbyły się imprezy walentynkowe w oddziałach przy ulicach Perseusza i Sportowej. Uczestniczyli w nich uczniowie klas młodszych i starszych. W trakcie szkolnych zabaw nastąpił finał Ogólnopolskiej akcji edukacyjno - ekologicznej „Eko Walentynki - czyli kochamy recykling”. Organizatorem akcji był Pan Dominik Dobrowolski.

Czytaj więcej: EKO-Walentynki

Projekt edukacyjny "Ratunku! - pierwsza pomoc"

W miesiącu styczniu uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym klas Przysposabiających do Pracy uczestniczyli w cyklu zajęć inspirowanych Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy i Uczymy Ratować". Projekt "Ratunku! Pierwsza pomoc" został dostosowany do możliwości naszych uczniów. Każdy uczestnik otrzymał własny podręcznik do nauki pierwszej pomocy, który był przewodnikiem podczas nauki. Cykl zajęć obejmował: pracę z podręcznikiem i kartami pracy, projekcję filmów edukacyjnych, prezentacje multimedialne, zabawy ruchowe utrwalające zachowania ratownicze, ćwiczenia praktyczne, spotkanie z pielęgniarką szkolną. Zwieńczeniem projektu było zorganizowanie konkursu plastycznego "Ratunku! Pierwsza pomoc" oraz wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu. Relacja w galerii foto.

KONKURS ZAWODOZNAWCZY MÓJ ZAWÓD – MOJA PRZYSZŁOŚĆ

18 stycznia 2018 roku odbył się konkurs zawodoznawczy MÓJ ZAWÓD – MOJA PRZYSZŁOŚĆ. Na konkursie podsumowano zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego w ramach projektu „Akademia rozwoju kompetencji kluczowych w ZPSW w Głogowie”, uczniowie zapoznali się z ginącymi zawodami. Grupy, które brały udział w zajęciach unijnych rywalizowały ze sobą rozwiązując rozliczne zadania: układanie przysłów z rozsypanki  wyrazowej; rozpoznawanie zawodów na podstawie  atrybutów i czynności zawodowych; przyporządkowywanie rekwizytów do zawodów; rozwiązywanie krzyżówek; kodowanie przysłów. Najwięcej emocji przysporzyło odgadywanie zawodów ze scenek pantomimicznych przedstawianych przez młodzież. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Czytaj więcej: KONKURS ZAWODOZNAWCZY MÓJ ZAWÓD – MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Jasełka troszkę inaczej 2018