Konkurs na najpiękniejszą prezentację polskiej poezji patriotycznej pn.” W moim sercu - Ojczyzna”.

11 listopada 2018r. był dniem ważnym dla każdego Polaka, w tym dniu obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj wolności oraz swojego miejsca na mapie Europy. Z tej okazji w naszej bibliotece odbył się konkurs na najpiękniejszą prezentację polskiej poezji patriotycznej pn.” W moim sercu - Ojczyzna”. Dwadzieścioro uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły branżowej oraz przysposabiającej do pracy w podniosłym i uroczystym nastoju odczytało wiersze, których tematem był kraj najbliższy naszemu sercu, piękno ojczystej przyrody, trudy wojen, patriotyczna miłość, wierność i oddanie.

Czytaj więcej: Konkurs na najpiękniejszą prezentację polskiej poezji patriotycznej pn.” W moim sercu - Ojczyzna”.

Obchody Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych w Lubinie

28.11.2018r. uczniowie klasy VIII Pa wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych” Niepodległa dla wszystkich”. Uroczystość odbyła się  w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie.  Uczniowie oglądnęli występy uczniów SOSZW im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz zaproszonych gości m.in. „Zespół Taneczny „Balbinki”, Laser Show, uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Lubinie. Gwiazdą koncertu był polski piosenkarz, autor piosenek Antek Smykiewicz.

Zajęcia edukacyjne "„Dom bez zwierzaka jest tylko zwykłym mieszkaniem”

W naszej placówce odbyły się zajęcia otwarte w ramach kolejnej edycji zajęć edukacyjnych „Mój pupil”, w tym roku pod hasłem „Dom bez zwierzaka jest tylko zwykłym mieszkaniem” Podczas zajęć zaprezentowane zostały żywe zwierzęta: pies, żółw, kot i chomik oraz akcesoria dla nich. Celem zajęć było umożliwienie dzieciom zaprezentowania własnych zwierząt domowych. Nauczyciel przedstawił prezentację multimedialną ”Pan kot” zilustrowaną zdjęciami własnych pupili. Prowadzący starali się opowiedzieć o roli jaką pełnią psy w życiu człowieka: psy ratownicy i psy przewodnicy. Uczestnicy uczyli się bezpiecznych postaw i zachowań wobec psa. Goszczący pies o imieniu Cookie zaprezentował sztuczki oraz współpracował z dziećmi uczestniczącymi w warsztacie wykorzystującym elementy dogoterapii. Dorośli uczestnicy mogli dowiedzieć się o możliwościach i sposobach wykorzystania psów w procesie usprawniania i edukacji dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Uczniowie byli zachwyceni umiejętnościami psa, urodą kotów, zaskoczeni płochliwością chomika i szybkością żółwia.

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada uczniowie wspólnie świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przedstawili losy naszej Ojczyzny i jej walkę o odzyskanie wolności. Włączyliśmy się również w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego. Po apelu odbył się biało-czerwony happening. Cała społeczność szkolna wypełniła barwami narodowymi przygotowany na obchody kontur Polski.

Szkolny turniej halowej piłki nożnej

Dnia 15 listopada odbył się szkolny turniej piłki nożnej.  W turnieju wzięło udział 4 drużyny Koksy Zadziory Nokaut oraz Fc Sparta. Rozegrano 6 meczy. Zwycięską drużyną okazała się drużyna "Nokaut". Z pośród graczy wyłoniono także króla strzelców, został nim Auguścik Kamil, który podczas całego turnieju strzelił,aż 15 bramek.  Gratulujemy !