O zimie i bezpieczeństwie

9 stycznia 2018 r. w MORiUS odbyły się zajęcia O ZIMIE i BEZPIECZEŃSTWIE podczas FERII ZIMOWYCH. Przypomnieliśmy sobie, jak spędzać czas wolny zimową porą, tak żeby nikomu nic złego przytrafić się nie mogło i byśmy byli szczęśliwi. Były zabawy, pląsy i zimowe piosenki. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy zimowe prace, które zdobią korytarz i cieszą oczy odwiedzających ośrodek. RADOSNYCH I BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH !!!

Mikołajki w MORiUS-ie

Dnia 5 grudnia odbyły się zajęcia grupowe uczniów nauczania indywidualnego z okazji Mikołajek w MORiUS. Były konkursy, piosenki i dużo dobrej zabawy. Sam Mikołaj nie mógł przybyć, ale przekazał dla dzieci drobne upominki.

Andrzejki w MORiUS-ie

Tradycje związane z wróżeniem sobie przyszłości w ANDRZEJKI odbyły się w MORiUS 28 listopada 2017r. Tego dnia uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym z ZPWS  i ich nauczyciele losowali karty przyszłości a pokolorowane pantofelki powędrowały w kierunku drzwi. Radosne piosenki i pląsy towarzyszyły nam podczas licznych zadań i wróżb andrzejkowych :)

Dwa żywioły – woda i powietrze

 Dnia 22 listopada 2017 r. w MORiUS odbyła się mała impreza, w której uczestniczyli wychowankowie ORW. Celem spotkania było polisensoryczne doświadczanie żywiołu jesieni, czyli powietrza oraz żywiołu zimy, czyli wody. Dzieci miały możliwość obserwować piłeczki pływające na powierzchni wody oraz jak zmienia się lustro wody pod wpływem powietrza wydmuchiwanego przez słomkę, a także wyciągały, z pomocą nauczyciela, drobne przedmioty z dna miski. Obserwowały eksperyment plastyczny – jak powstają kolorowe bańki pływające w oleju, odczuwały na odsłoniętych częściach ciała wodę ze spryskiwacza oraz balony wypełnione zimną i ciepłą wodą, ugniatały je także w dłoniach. Patrzyły na rozdmuchiwane suszarką do włosów wstążki bibuły, odczuwały w swoim ciele ciepło powietrza suszarki i chłód wentylatorka, patrzyły na wiatraczek wprawiany w ruch za pomocą suszarki. Dzieci miały również okazję poczuć jesienny wiatr rozwiewający liście, a to za sprawą płachty materiału. Spotkanie dostarczyło naszym wychowankom wielu przyjemnych odczuć i przeżyć. Zachęcamy do spojrzenia na zdjęcia.

Czytaj więcej: Dwa żywioły – woda i powietrze

Warsztaty u Fryzjera

Na czym polega praca fryzjera? Jak wygląda pracownia fryzjerska? Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Głogowie uzyskali 26 października 2017r. podczas Warsztatów Fryzjerskich w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie. Chętnie skorzystaliśmy również z usług fryzjerskich. Dziękujemy nauczycielom i uczennicom fryzjerstwa za przeprowadzone Warsztaty – to było SUPER DOŚWIADCZENIE!

Czytaj więcej: Warsztaty u Fryzjera

„13-tego wszystko zdarzyć się może...”

„13-tego wszystko zdarzyć się może...” 13 października 2017 r. na Norwida wydarzyło się ! Odbyła się Niezwykła Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Świętowali wspólnie wszyscy uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym i ich nauczyciele. Było uroczyście, wesoło, smacznie -  Wiersze, życzenia, anegdoty przeplatane tańcami i śpiewem. Jak widać na zdjęciach uśmiechnięci byli wszyscy a ciasto wybornie smakowało. Śliczna biżuteria i piękne róże dodały tego dnia wszystkim Paniom „subtelności”. I co Wy na to ?! … My uważamy, że 13-tego w piątek złamaliśmy schematy nie ma pecha jest szczęśliwy dzień ! :)

Impreza integracyjna w PP 17 - „ Kowboje i Indianie”

To nasza pierwsza w tym roku szkolnym, ale nie ostatnia Wspólna Impreza Integracyjna. 21 września 2017 r. uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Głogowie objęci nauczaniem indywidualnym mieli okazję przenieść się wraz ze swoimi kolegami z Przedszkola Publicznego nr 17 w Głogowie - na Dziki Zachód :)Zarówno Kowboje, jak i Indianie mieli mnóstwo zadań do wykonania, np. strzelanie z łuku do celu, poszukiwanie złota w piaskownicy... Wróżby w namiocie Szamana i dziki taniec odganiający deszcz cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Własnoręcznie wykonaliśmy talizmany na szczęście :) Gospodarze zadbali również o pełne brzuszki uczestników imprezy, i tak zjedliśmy pyszne hamburgery rodem z Dzikiego Zachodu a owocowe szaszłyki popijaliśmy sokiem z kaktusa :) BYŁO WSPANIALE – DZIĘKUJEMY !!!

NASI PRZYJACIELE

 

NASZE PROJEKTY