Doświadczenia kulinarne

Ze względu na wielorakie doznania zmysłowe zajęcia w kuchni są sposobnością do poznawania otoczenia i integracji zmysłów w naturalnych, niewymuszonych sytuacjach. Przygotowywanie posiłków jest działaniem zintegrowanym, obejmującym między innymi czynności manualne, wrażenia zmysłowe, ćwiczenia w czytaniu, planowanie i wymowę. W roku szkolnym 2017/2018 w szkole przy ul. Perseusza 7 mogliśmy z uczniami kl. V Pe i VII Pei Specjalnej Szkoły Podstawowej cyklicznie nabierać doświadczeń kulinarnych w naszej pracowni tworząc proste potrawy, a przy tym aktywnie obserwować prawdziwą integrację w grupie. 

SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ :)

Dziecko wykazuje naturalną potrzebę kreatywności. Tworzy własny świat, poznaje siebie w sztuce i przez sztukę. Dziecko bawiąc się, projektuje, kształtuje tworzywo, modeluje i nie zastanawia się czy tworzy sztukę. Poszukuje własnej metody działania. W roku szkolnym 2017/2018r. w Specjalnej Szkole Podstawowej przy ul. Perseusza 7 mieliśmy okazję doświadczać niezwykłej kreatywności podczas spotkań integracyjnych naszych uczniów z uczniami kl. III Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie.

Czytaj więcej: SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ :)

Zajęcia grupowe "Kolorowa Wiosna"

Zajęcia grupowe na Norwida  pt. „Kolorowa Wiosna”. Zabawy ruchowe, gry stolikowe, praktyczne sianie nasionek kwiatków w ziemi, to wszystko wykonali uczniowie naszej szkoły objęci nauczaniem indywidualnym w dniu 18 maja 2018r, w MORiUS. :)

{robox album=|myalbum| thumbcount=|6|}images/joomgallery/originals/2017_-_2018_976/nauczanie_indywidualne_988/kolorowa_wiosna_na_norwida_1102/*{/rokbox}

„WIOSNA W OCZACH DZIECI”

WIOSNA  W  OCZACH  DZIECI” to tytuł wystawy oraz konkursu plastycznego zorganizowanego dla uczniów objętych nauczaniem indywidualnym z naszej szkoły. W miesiącu kwietniu 2018r., uczniowie pod opieką swoich  nauczycieli wykonali różnymi technikami przepiękne prace plastyczne. Wiosna w każdej odsłonie jest cudowna i wieńczy korytarze w MORiUS. Laureatami konkursu zostali wszyscy autorzy prac i otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy i zapraszamy do naszej galerii :)

Wycieczka do Zielonej Góry

19 kwietnia w słoneczny czwartek pojechaliśmy na wycieczkę do Zielonej Góry. Zwiedziliśmy Centrum Nauki Keplera, w którym uczniom w ciekawy sposób przybliżono różne dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi.  Były tam stanowiska interaktywne, w których można było między innymi wielozmysłowo zapoznać się: z tym jak działa ludzkie oko, zmierzyć przewodność elektryczną, nasz puls, doświadczyć jak działa „armata” powietrzna, jaką gęstość mają różne ciecze i jak wyglądają różne tkanki pod mikroskopem. W programie naszej wycieczki znalazło się również Planetarium Wenus. Seans, który oglądaliśmy rozszerzył wiedzę o otaczającym nas kosmosie i o niezwykłych zjawiskach, które są na naszej planecie.  Podczas wycieczki udało się nam również odwiedzić słynną Zielonogórską Palmiarnię, z której podziwialiśmy panoramę całego miasta.

 

Konkurs "Był sobie Robot"

18 kwietnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej „ RETROTEKA” w Głogowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literacko – plastycznego pt. „Był sobie Robot”. Spośród 53 prac uczniów klas 2 i 3 ze szkół podstawowych jury wyłoniło 12 laureatów konkursu a wśród nich uczeń naszej szkoły objęty nauczaniem indywidualnym: Szymon Borcz. Gratulacje!!!

Z wizytą w Powiatowym Środowiskowym Domy Samopomocy

10 kwietnia odwiedziliśmy Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Neptuna. Celem tej wycieczki była chęć pomocy i wsparcia uczniów w tworzeniu i realizowaniu ich planów życiowych. Do zwiedzenia ŚDP przyłączyli się również zainteresowani rodzice. Spotkaliśmy się tam z bardzo spontanicznym i życzliwym powitaniem przez naszych absolwentów Agnieszkę, Kasię, Maćka. Odnaleźli tam swoje miejsce realizując się i rozwijając w pracowniach: ceramiki, krawiectwa, terapii zajęciowej, gastronomi, pracowni komputerowej. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy posiada również atrakcyjną bazę rekreacyjną w postaci sali gimnastycznej, sali do odpoczynku oraz terenu dookoła ośrodka, na którym stoją drewniane wiaty i ławki. Dziękujemy pracownikom PŚDP za możliwość przybliżenia naszym uczniom i rodzicom tego miejsca.

NASI PRZYJACIELE

 

NASZE PROJEKTY