„Jesień w przedszkolu”

Nie straszna nam pogoda kiedy deszczyk pada.
Kiedy słońca brak i zimny wietrzyk wieje.
Naszą salę zasypało barwnymi liśćmi,
A muchomory i prawdziwki to są liczone grzybki.
Jesień  złota i wesoła bawi się z nami przedszkolakami :)

Czytaj więcej: „Jesień w przedszkolu”

Dwa żywioły – woda i powietrze

 Dnia 22 listopada 2017 r. w MORiUS odbyła się mała impreza, w której uczestniczyli wychowankowie ORW. Celem spotkania było polisensoryczne doświadczanie żywiołu jesieni, czyli powietrza oraz żywiołu zimy, czyli wody. Dzieci miały możliwość obserwować piłeczki pływające na powierzchni wody oraz jak zmienia się lustro wody pod wpływem powietrza wydmuchiwanego przez słomkę, a także wyciągały, z pomocą nauczyciela, drobne przedmioty z dna miski. Obserwowały eksperyment plastyczny – jak powstają kolorowe bańki pływające w oleju, odczuwały na odsłoniętych częściach ciała wodę ze spryskiwacza oraz balony wypełnione zimną i ciepłą wodą, ugniatały je także w dłoniach. Patrzyły na rozdmuchiwane suszarką do włosów wstążki bibuły, odczuwały w swoim ciele ciepło powietrza suszarki i chłód wentylatorka, patrzyły na wiatraczek wprawiany w ruch za pomocą suszarki. Dzieci miały również okazję poczuć jesienny wiatr rozwiewający liście, a to za sprawą płachty materiału. Spotkanie dostarczyło naszym wychowankom wielu przyjemnych odczuć i przeżyć. Zachęcamy do spojrzenia na zdjęcia.

Czytaj więcej: Dwa żywioły – woda i powietrze

Święto Odzyskania Niepodległości przy ulicy Perseusza

09 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Apel z okazji zbliżającej się 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasze godło, hymn, flaga to symbole, na których szczególnie w tym dniu skupiona jest uwaga uczniów. Szacunek do historii pielęgnujemy pamiętając o niej. Do wyjątkowości tego spotkania przyczyniły się również zaproszeni uczniowie z SP nr10, które wraz ze swoim wychowawcą przyszły z pięknymi piosenkami. Słowa jednej z nich pozwolę sobie zacytować:

Niepodległość - trudne słowo. 
Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu? 
Kto mi wytłumaczy? 
Tak to słowo - bardzo ważne. 
Jeśli słuchać umiesz
To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz.
 Uwięziony ptak nie śpiewa.
A czy wiesz, dlaczego?
Bo nie spotkasz nigdy w klatce,
Ptaka szczęśliwego.

To wyjątkowe święto nie pozwala nam zapomnieć o największym szczęściu, które mamy, czyli WOLNOŚCI. 

Czytaj więcej: Święto Odzyskania Niepodległości przy ulicy Perseusza

Warsztaty u Fryzjera

Na czym polega praca fryzjera? Jak wygląda pracownia fryzjerska? Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Głogowie uzyskali 26 października 2017r. podczas Warsztatów Fryzjerskich w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie. Chętnie skorzystaliśmy również z usług fryzjerskich. Dziękujemy nauczycielom i uczennicom fryzjerstwa za przeprowadzone Warsztaty – to było SUPER DOŚWIADCZENIE!

Czytaj więcej: Warsztaty u Fryzjera

Doradztwo Edukacyjno-Zawodowe

24 października w budynku przy ul. Perseusza 7 odbyło się spotkanie przygotowane dla rodziców, uczniów oraz absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Gimnazjum ZPSW. Jego celem było przybliżenie oferty różnych instytucji. Na spotkanie zaprosiliśmy przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka”, Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, Centrum Dzwoni, Fundacji Eudajmonia oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy kolegiacie. Podczas spotkania można było zapoznać się jak funkcjonują te miejsca. Przedstawiciele każdej instytucji w dostępny i otwarty sposób opowiedzieli o swoich możliwościach.

Czytaj więcej: Doradztwo Edukacyjno-Zawodowe

Z wizytą w przychodni

Jak zarejestrować się do lekarza?
Co trzeba przy sobie mieć?
Jak przezwyciężyć strach?
O czym pamiętać?
Jak znaleźć właściwy gabinet?
Kiedy do niego wejść?

To pytania nie dla wszystkich proste. Dziś 17 października szukaliśmy na nie odpowiedzi w NZOZ „Astra-Med” przy ulicy Gwiaździstej 23. Dzięki niezwykle uprzejmemu personelowi przychodni mogliśmy odegrać scenki sytuacyjne, które poszerzają naszą wiedzę i umiejętności w zakresie funkcjonowania w środowisku społecznym i na długo zostaną nam w pamięci. Tak nabywane nowe umiejętności to kolejny krok umożliwiających samodzielne, niezależne funkcjonowanie. Zwiedziliśmy różne gabinety dowiadując się, co można w nich załatwić. Nawet gabinet zabiegowy dziś nie okazał się taki straszny. Dziękujemy za poświęcony czas i niezwykłą lekcję pracownikom NZOZ „Astra –Med”.

„13-tego wszystko zdarzyć się może...”

„13-tego wszystko zdarzyć się może...” 13 października 2017 r. na Norwida wydarzyło się ! Odbyła się Niezwykła Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Świętowali wspólnie wszyscy uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym i ich nauczyciele. Było uroczyście, wesoło, smacznie -  Wiersze, życzenia, anegdoty przeplatane tańcami i śpiewem. Jak widać na zdjęciach uśmiechnięci byli wszyscy a ciasto wybornie smakowało. Śliczna biżuteria i piękne róże dodały tego dnia wszystkim Paniom „subtelności”. I co Wy na to ?! … My uważamy, że 13-tego w piątek złamaliśmy schematy nie ma pecha jest szczęśliwy dzień ! :)

NASI PRZYJACIELE

 

NASZE PROJEKTY