Warsztaty wielkanocne w Szklarach

Zostaliśmy zaproszeni na warsztaty wielkanocne do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych. To już kolejne nasze spotkanie, które jak zawsze zaliczamy do udanych. Wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami przygotowaliśmy piękne i kolorowe palmy wielkanocne.

Jasełka w wykonaniu naszych w wychowanków w kościele parafialnym przy ulicy Staromiejskiej

10 stycznia 2018 wychowankowie SOSW udali się do Kościoła Parafialnego przy ul. Staromiejskiej, by przedstawić Jasełka 30 min przed Msza Św. wieczorną. Wśród choinek i przy urokliwej szopce wychowankowie zaprezentowali się pięknie. Widzowie wspólnie wykonywali polskie kolędy wraz z zespołami wokalnymi. Aktorzy otrzymali gromkie i zasłużone brawa.

Wigilia w grupach wychowawczych

21 grudnia 2017 , o godz. 17.30, odbyła się Wigilia w SOSW wraz z Bursą Międzyszkolną i zaproszonymi , specjalnymi gośćmi. To szczególny dzień dla całej placówki. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli i pracowników oraz zaproszonych gości: sponsorów, lokalne władze i przyjaciół szkoły. Podniosłość i ranga tego dnia stwarza właściwe relacje między uczniami oraz buduje rodzinną atmosferę w placówce. Uczniowie zaprezentowali się przepięknie podczas Jasełek, następnie łamano się opłatkiem, składano życzenia, wspólnie spożywano przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach, razem śpiewano kolędy. Po kolacji przybył do nas Św. Mikołaj, który obdarował dzieci, młodzież i pracowników słodkościami.

Świąteczne spotkanie z rodzicami

 22 grudnia 2017 , odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami wychowanków. Jak co roku jest to szczególny dzień dla całej placówki. Wychowankowie zaprezentowali się przepięknie podczas Jasełek, następnie rodzice i opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez dzieci do świetlic grupowych.

Zajęcia artystyczne „Mam Talent”

Uczestnicy zajęć artystycznych „Mam Talent” mieli okazję wypróbować swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych florystek z kwiaciarni Nemezja w Głogowie. Młodzież oglądała pokaz układania kwiatów, zapoznała się z mową kwiatów. Głównym celem wizyty w kwiaciarni było wykonanie stroików świątecznych na cel charytatywny. Uczestnicy zajęć z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

Czytaj więcej: Zajęcia artystyczne „Mam Talent”

Wyjazd na koncert do Lubina

29. 11. 2017 wybraliśmy się do Lubina do C.M. Muza na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Szklarach Górnych, który zorganizował imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawności. Podziwialiśmy liczne występy nauczycieli i uczniów, a także zaproszonych gości. Najwięcej radości sprawił nam występ gwiazdy disco polo LONG&JUNIOR. Niestety w tej imprezie nie mogli uczestniczyć wszyscy, więc wybranych zostało siedmioro wychowanków, którzy najbardziej angażują się w życie SOSW w Głogowie.

Czytaj więcej: Wyjazd na koncert do Lubina

Święto Odzyskania Niepodległości w Grupach Wychowawczych

9 listopada, o godz. 17.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbyła się uroczystość     z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  W tym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni wcześniej specjalni goście - członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. Czworo mężczyzn ubranych było w piękne, żołnierskie mundury z dawnych lat.

Czytaj więcej: Święto Odzyskania Niepodległości w Grupach Wychowawczych

NASI PRZYJACIELE

 

NASZE PROJEKTY