Zajęcia artystyczne „Mam Talent”

Uczestnicy zajęć artystycznych „Mam Talent” mieli okazję wypróbować swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych florystek z kwiaciarni Nemezja w Głogowie. Młodzież oglądała pokaz układania kwiatów, zapoznała się z mową kwiatów. Głównym celem wizyty w kwiaciarni było wykonanie stroików świątecznych na cel charytatywny. Uczestnicy zajęć z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

Czytaj więcej: Zajęcia artystyczne „Mam Talent”

Wyjazd na koncert do Lubina

29. 11. 2017 wybraliśmy się do Lubina do C.M. Muza na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Szklarach Górnych, który zorganizował imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawności. Podziwialiśmy liczne występy nauczycieli i uczniów, a także zaproszonych gości. Najwięcej radości sprawił nam występ gwiazdy disco polo LONG&JUNIOR. Niestety w tej imprezie nie mogli uczestniczyć wszyscy, więc wybranych zostało siedmioro wychowanków, którzy najbardziej angażują się w życie SOSW w Głogowie.

Czytaj więcej: Wyjazd na koncert do Lubina

Święto Odzyskania Niepodległości w Grupach Wychowawczych

9 listopada, o godz. 17.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbyła się uroczystość     z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  W tym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni wcześniej specjalni goście - członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. Czworo mężczyzn ubranych było w piękne, żołnierskie mundury z dawnych lat.

Czytaj więcej: Święto Odzyskania Niepodległości w Grupach Wychowawczych

Wieczór strachów

07.11.2017 w grupach wychowawczych SOSW odbyła się impreza pod tytułem „Wieczór strachów”, na którą przybyła młodzież z SOSW w Szklarach Górnych. Wszyscy bawiliśmy się super, zawiązały się nowe znajomości i czekamy na więcej.

Czytaj więcej: Wieczór strachów

Dary Jesieni

Październik to miesiąc, w którym jesień obdarowuje nas tym, co najpiękniejsze: kolorowymi liśćmi, kasztanami, jarzębiną…  czerpiemy z darów jesieni pełnymi garściami! „Dary Jesieni” to temat zajęć które zorganizowali wychowawcy bursy i SOSW. Zajęcia miały na celu integrację młodzieży bursy i dzieci z SOSW, a także rozbudzenie zainteresowania darami naszej pięknej jesieni. Dzieci wzięły udział w rozmowie na temat cech jesieni, rozwiązały błyskawicznie krzyżówkę a następnie razem wykonaliśmy ramki i obrazki z darów jesieni. Różnorodność kolorów, jakie towarzyszą polskiej jesieni, znalazła odzwierciedlenie w pomysłach i kreatywności dzieci, a dobra atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom tych jesiennych zajęć.

Czytaj więcej: Dary Jesieni

Spotkanie pt. ,,Tańcz z nami”

Taniec to jest fajna sprawa, Dla mnie taniec to zabawa. I bakcyla już złapałam Bo się w tańcu zakochałam. Dnia 9.10.2017r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizowali spotkanie pt. ,,Tańcz z nami”. Gośćmi specjalnymi byli instruktorka Zumby pani Aleksandra Sarbinowska oraz Tygrysek maskotka klubu Chrobry Głogów. Podczas całego spotkania na twarzach dzieci widać było ogromną radość.

Czytaj więcej: Spotkanie pt. ,,Tańcz z nami”

„Dokarmiamy leśne zwierzęta”

W ramach akcji „Dokarmiamy leśne zwierzęta” wspólnie z panem łowczym Romanem Karolakiem udaliśmy się do lasu w Grochowicach, by dostarczyć zebrane wcześniej kasztany. Przy ognisku pan Roman opowiedział nam o swojej pasji myśliwskiej. Następny wyjazd planujemy zimą Cooloczywiście z nową dostawą.

NASI PRZYJACIELE

 

NASZE PROJEKTY