Konkurs recytatorski pt: " Słowem malowane – Jesienne strofy "

Dnia  25.10.2017r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w konkursie recytatorskim pt: " Słowem malowane – Jesienne strofy "w Miejskiej  Bibliotece Publicznej. Uczniowie zdobyli nagrody oraz wyróżnienia.

 

 

  1. Wyróżnienie otrzymała Agata Mróz, recytując wiersz pt:" Pokochaj jesień" Tadeusza Karasiewicza.
  2. Mateusz Smoliński – zdobył I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, recytująć wiersz  pt;" Jesień" Leopolda Staffa.
  3. Barbara Dominiak – zdobyła I  miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych recytując wiersz pt;" Jak nie kochać jesieni" Tadeusza Wywrockiego.
  4. Artur Łokciewicz -  zdobył III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, recytująć wiersz pt; " Odlatują ptaki" Artura Oppmana.

Konkurs na najbardziej zaczytaną klasę:)

Bieg Pomocnicy Życia przeciw Pomocnikom Śmierci

W dniu 18 października 2017 na terenie przy Zamku Książąt Głogowskich odbył się Bieg Pomocników Życia przeciw Pomocnikom Śmierci. Impreza została zorganizowana na pamiątkę biegu sprzed 30 lat, który zorganizował Jerzy Górski, aby wskazać na zagrożenia płynące z szalejącej wtedy w Głogowie narkomanii. W biegu na dystansie 600 m  wzięli udział uczniowie głogowskich szkół w tym 10 osobowa reprezentacja naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki i dyplomy. Organizatorzy imprezy starali się pokazać, że każda aktywność fizyczna  jest dobra oraz zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na zagrożenia płynące z używania dopalaczy.

NARODOWE CZYTANIE 2017

W pierwszych dniach września w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia zorganizowane w ramach akcji Narodowe Czytanie. W spotkaniu wzięły udział klasy młodsze Szkoły Podstawowej. W tym roku w ogólnopolskim głosowaniu wybrano dramat „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Dzieci poznały bliżej postać autora „Wesela”, ogólną tematykę utworu oraz motywy ludowe i folklor krakowski, a pani pedagog przeczytała nam wiersz pt. „Krakowiacy”. Uczniowie zapoznali się z charakterystycznymi elementami ubioru krakowianki i krakowiaka oraz wykonali tradycyjne nakrycia głowy: krakowski wianek i krakuskę z pawim piórem. Na zakończenie obejrzeliśmy występ taneczny uczniów klas trzeciej i czwartej ubranych w stroje krakowskie oraz wzięliśmy udział w warsztatach nauki tańca. Każdy mógł poczuć się jak na prawdziwym ludowym weselu.

Spotkanie z rodzicami

Rodzicu zatroszcz się o przyszłość swojego dziecka.
Zobacz, co dziś twój syn /córka może robić jak skończy szkołę.
 Przyjdź na spotkanie.
24.10.2017 godz. 14.00
Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczy w Głogowie
Ul. Perseusza 7( sala plastyczna)!

Czytaj więcej: Spotkanie z rodzicami

Goście z dalekiej Ukrainy przybyli do nas z ROBOTAMI!!!

12.10.2017 gościliśmy na Sportowej 1 grupę młodzieży z Ukrainy. Przybyli do nas razem z warsztatami z robotyki. Nasi młodsi uczniowie z pomocą ukraińskich przyjaciół konstruowali roboty a następnie sterowali nimi przy pomocy aplikacji zainstalowanych na tabletach. Wszyscy wiele się nauczyli i bardzo dobrze się bawili. Cool. Przyjazd zagranicznych gości przyciągnął także uwagę lokalnych mediów.

NASI PRZYJACIELE

 

NASZE PROJEKTY