Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie

29 maja 2018 r. ryby miały głos – Zawody wędkarskie

Tradycją stały się wyjazdy naszych uczniów na zawody wędkarskie do Buczyny organizowane i sponsorowane przez kola PZW „Kleń” w Głogowie, Prezydenta Miasta Głogowa i Starosty Polkowic. Połowy poprzedziło losowanie stanowisk nad stawem,  które jak się okazuje mają duży wpływ na wyniki-  dobra pozycja bardzo   pomaga szczęściu. W skupieniu i w ciszy  zacięta rywalizacja trwała 4 godziny.

Czytaj więcej: 29 maja 2018 r. ryby miały głos – Zawody wędkarskie

Zajęcia vip z hotelarstwa

Któż z nas nie chciałby chociaż raz w życiu zostać potraktowany jak VIP ?  (VIP: z angielskiego – Very Important Person, czyli Bardzo Ważna Osoba). Taką możliwość mieli uczniowie zdobywający zawód pracownika pomocniczego obsługi hotelowej, którzy w dniu 14 maja 2018r. uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z uczniami szkoły ze Szklar Górnych.

Czytaj więcej: Zajęcia vip z hotelarstwa

Zapraszamy na "Wielką Majówkę 2018"

iTeatr po raz pierwszy w naszej szkole!

Internetowy teatr dla szkół to projekt realizowany przez Telewizję Polską S.A., w którym spektakle na żywo odbierane są w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. 15 maja w szkolnej bibliotece uczniowie obejrzeli przedstawienie muzyczne z elementami tańca pt.: "Piotruś Pan" z teatru Maska w Rzeszowie. Opowieść J.M. Barriego o chłopcu, który wlatuje do domów przez okno, nie chce dorosnąć ale  pragnie być kochany, spodobała się naszej  publiczności. Dzięki przygotowanym dekoracjom poczuliśmy się niemal jak w prawdziwym teatrze. Seans dostarczył nam wielu przyjemnych wrażeń, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

Zajęcia integracyjno-logopedyczne

Dnia 16.05.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjno-logopedyczne pt." Różnicowanie głosek c – cz w pisaniu i czytaniu". Na zajęcia logopedyczne zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Głogowie. Uczniowie wspólnie wykonywali ćwiczenia logopedyczne. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

Akcja „ZACZYTANI 2018”

Nasza szkoła bierze udział w akcji zaczytani.org, której celem jest tworzenie bibliotek dla pacjentów szpitali. Niezniszczone książki można przynosić do biblioteki szkolnej do 18 maja 2018 roku, trafią one do małych pacjentów, by rozjaśnić ich smutne szpitalne dni. :-)

Zapraszamy do udziału w akcji!

" Ćwiczenia słuchu fonemowego".

Dnia 10.05.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjno – logopedyczne pt." Ćwiczenia słuchu fonemowego". Na zajęcia zaproszeni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 14. Uczniowie wspólnie wykonywali ćwiczenia logopedyczne. Zajęcia podobały się uczniom, przebiegały w miłej, przyjaznej atmosferze.

{rokbxo album=|myalbum| thumbcount=|6|}images/joomgallery/originals/2017_-_2018_976/sportowa_1_977/_wiczenia_suchu_fonemowego_1096/*{/rokbox}

NASI PRZYJACIELE

 

NASZE PROJEKTY