Zapraszamy na "Wielką Majówkę 2018"

Akcja „ZACZYTANI 2018”

Nasza szkoła bierze udział w akcji zaczytani.org, której celem jest tworzenie bibliotek dla pacjentów szpitali. Niezniszczone książki można przynosić do biblioteki szkolnej do 18 maja 2018 roku, trafią one do małych pacjentów, by rozjaśnić ich smutne szpitalne dni. :-)

Zapraszamy do udziału w akcji!

„Jestem Polakiem – symbole narodowe”.

Początek maja w Polsce bierzemy udział w uroczystościach i świętach z okazji: Święto Pracy – 1 maja, Święto Flagi – 2 maja, Konstytucji 3 Maja oczywiście 3 maja. Uczniowie naszej szkoły objęci nauczaniem indywidualnym w MORiUS 26 kwietnia 2018r. aktywnie uczestniczyli w uroczystości szkolnej pt. „Jestem Polakiem – symbole narodowe”. Odziani w odświętne stroje słuchaliśmy i śpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego, oglądaliśmy godło i flagę naszego kraju oraz wykonaliśmy biało – czerwone kotyliony. Jesteśmy Polakami i kochamy Polskę!

Szkolenie z "Kodowanie na dywanie"

W dniach 11-12 kwietnia 2018 roku nasi nauczyciele odbyli szkolenie pod kierunkiem pani Anny Świć, twórczyni "Kodowania na dywanie". Podczas szkolenia mogliśmy zobaczyć, że podstawowe zagadnienia z programowania i kodowania można wdrażać podczas zabaw bazujących na aktywności uczniów i dostosowywać je do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Właściwie na każdych zajęciach można sobie elementy programowania wpleść w naukę. Taka forma pracy jest atrakcyjna zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wyzwala kreatywność, pobudza logiczne myślenie, rozwija kompetencje matematyczne, a przede wszystkim zapewnia dobrą zabawę. Życzymy wszystkim uczestnikom szkolenia twórczej pracy z kodowaniem i programowaniem ➡️↘️↙️↖️

III Festiwal Talentów

Dnia 25.04.2018r. uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w III Festiwalu Talentów , Tęczowej Gali w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczennica Basia Dominiak recytowała wiersz Rafała Lasoty pt."Moje letnie wakacje" oraz Nicola Jagiełło śpiewala piosenkę pt."Mam tę moc". Uczestnicy Gali Talentów otrzymali statuetki oraz prezenty i dypomy.

Uczymy dzieci programować

Biorąc udział w ogólnopolskim programie "Uczymy dzieci programować" dzieci podnoszą swoje kompetencje matematyczne bawiąc się m.in. w gry planszowe z użyciem kolorowych kubeczków #Kodowanie na dywanie ⚀⚁⚂⚃⚄⚅

Warsztaty drukarskie w Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie

Dnia 18 kwietnia uczniowie naszej szkoły byli gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach drukarskich. W przystępnej, ciekawej i zabawnej formie uczestnicy zapoznali się z rękodzielniczą produkcją druku. Każdy z uczestników wykonał pracę dawną techniką drukarską, oraz własnoręcznie od początku do końca, uczestnicząc we wszystkich etapach produkcji druku sporządził  swój certyfikat, opatrując go pieczęcią.Foto w galerii. 

NASI PRZYJACIELE

 

NASZE PROJEKTY