29 maja 2018 r. ryby miały głos – Zawody wędkarskie

Tradycją stały się wyjazdy naszych uczniów na zawody wędkarskie do Buczyny organizowane i sponsorowane przez kola PZW „Kleń” w Głogowie, Prezydenta Miasta Głogowa i Starosty Polkowic. Połowy poprzedziło losowanie stanowisk nad stawem,  które jak się okazuje mają duży wpływ na wyniki-  dobra pozycja bardzo   pomaga szczęściu. W skupieniu i w ciszy  zacięta rywalizacja trwała 4 godziny.

Czytaj więcej: 29 maja 2018 r. ryby miały głos – Zawody wędkarskie

Zajęcia vip z hotelarstwa

Któż z nas nie chciałby chociaż raz w życiu zostać potraktowany jak VIP ?  (VIP: z angielskiego – Very Important Person, czyli Bardzo Ważna Osoba). Taką możliwość mieli uczniowie zdobywający zawód pracownika pomocniczego obsługi hotelowej, którzy w dniu 14 maja 2018r. uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z uczniami szkoły ze Szklar Górnych.

Czytaj więcej: Zajęcia vip z hotelarstwa

Zapraszamy na "Wielką Majówkę 2018"

iTeatr po raz pierwszy w naszej szkole!

Internetowy teatr dla szkół to projekt realizowany przez Telewizję Polską S.A., w którym spektakle na żywo odbierane są w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. 15 maja w szkolnej bibliotece uczniowie obejrzeli przedstawienie muzyczne z elementami tańca pt.: "Piotruś Pan" z teatru Maska w Rzeszowie. Opowieść J.M. Barriego o chłopcu, który wlatuje do domów przez okno, nie chce dorosnąć ale  pragnie być kochany, spodobała się naszej  publiczności. Dzięki przygotowanym dekoracjom poczuliśmy się niemal jak w prawdziwym teatrze. Seans dostarczył nam wielu przyjemnych wrażeń, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

Zajęcia integracyjno-logopedyczne

Dnia 16.05.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjno-logopedyczne pt." Różnicowanie głosek c – cz w pisaniu i czytaniu". Na zajęcia logopedyczne zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Głogowie. Uczniowie wspólnie wykonywali ćwiczenia logopedyczne. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.