Szkolny etap XXIX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego pt."Górnik świdrem węgiel kopie".

Dnia 11.01.2018r. w  naszej szkole odbył się szkolny etap XXIX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego pt."Górnik świdrem węgiel kopie". Konkurs odbył się      w ośmiu kategoriach. Do zwycięzców należą: Nikola Karczewska, Mateusz Smoliński, Adam Wójcik, Adrian Olejniczak, Barbara Dominiak. Laureaci I miejsc będą reprezentowali naszą szkołę w XXIX Regionalnym Konkursie Recytatorskim Placówek Specjalnych i Integracyjnych, który odbędzie się 7 lutego 2018r. w MCK Madyday.

JASEŁKA 2017

Rozstrzygnięcie VII Festiwalu Głogowski Szopek Bożonarodzeniowych

VIII Głogowski Festiwal Szopek Bożonarodzeniowych został rozstrzygnięty 18 grudnia 2017 roku. Głównym organizatorem konkursu był Klub Batalionowy oraz Akcja Katolicka w Głogowie. Honorowym patronatem akcję objęli Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz, Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak oraz Dowódca 4 BINŻ Grzegorz Wincek. Jury wybrało i nagrodziło najpiękniejsze prace., wręczyło trzy wyróżnienia specjalne spośród 58 szopek. Uczniowie klasy VII Pb z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych pod opieką nauczyciela Pani Marzeny Rodziewicz otrzymali wyróżnienie specjalne za najciekawszą pracę z elementem głogowskim. W nagrodę uczniowie otrzymali dyplom, statuetkę, 7 pendrive’ów, grę dydaktyczną „Quiz o Polsce” oraz słodycze

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie VII Festiwalu Głogowski Szopek Bożonarodzeniowych

Warsztaty bożonarodzeniowe

14 grudnia 2017 roku w ramach realizowanego programu „Otwarta szkoła” odbyły się świąteczne warsztaty dla Rodziców, podczas których wykonywaliśmy ozdoby na wigilijny stół. Przy dźwiękach kolęd i słodkim poczęstunku toczyły się też rozmowy na temat przygotowań do Świąt, a także zaprezentowane zostały  nowości książkowe znajdujące się w bibliotece szkolnej.

Andrzejki dla klas starszych – wróżby, tańce i zabawy

Imieniny Andrzeja to tradycyjne zabawy i wróżby, które 30 listopada 2017 r. odbyły się w naszej szkole. „Wychodzące buty”, przebite serca, ukryte rekwizyty pod talerzykami, czarodziejska szkatułka to wróżby, które towarzyszyły Zabawie Andrzejkowej. Zabawa była na 102 albo i więcej….. Świetna muzyka jaką zaproponował DJ Łukasz sprawiła, że nikt nie pozostawał wobec niej obojętny, porywała sama do tańca. Niezwykle udana zabawa! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej: Andrzejki dla klas starszych – wróżby, tańce i zabawy

Wróżby andrzejkowe u maluchów

Dnia 30.11.2017r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pt."Wróżby andrzejkowe".  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Podczas zajęć wróżki  przeprowadziły liczne wróżby. Zajęcia przeplatane były tańcami oraz wieloma konkursami. Zajęcia przebiegały w miłej, przyjaznej atmosferze.

Wspólne kolędowanie

7 grudnia 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury obyło się XIII Spotkanie Integracyjne „WSPÓLNE KOLĘDOWANIE” zorganizowane przez Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych i Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.  Na scenie zaprezentowało się 12 zespołów z głogowiskich szkół i przedszkoli oraz goście z Nowej Soli. Zaprezentowane kolędy i pastorałki  wprowadziły świąteczny nastrój oraz sprawiły dużo radości zarówno występującym jak i zebranej publiczności. Podczas spotkania odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić świąteczne ozdoby i dekoracje. 

NASI PRZYJACIELE

 

NASZE PROJEKTY