Ogłoszenie

Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Antwerpii

W dniach od 9 do 20 września 2014 roku ponad 2000 sportowców z 58 krajów  z Europy i Azji rywalizowało ze sobą w dziewięciu dyscyplinach w Europejskich  Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Igrzyska rozgrywane były w Belgii.  Uczennica naszego Ośrodka Justynka Podlasin, która reprezentowała  nasz kraj na Igrzyskach zdobyła dwa medale w dyscyplinie sportowej badminton.

Srebrny medal w grze pojedynczej oraz złoty w grze podwójnej. Justyna od wielu lat trenuje w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Głogowie w sekcji sportowej „Lider” Olimpiad Specjalnych Polska . Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska na Igrzyska w Antwerpii została wyłoniona spośród złotych medalistów Ogólnopolskich Turniejów i Mityngów w latach 2012-2014r. Sukcesy Justyny są jednymi z najwybitniejszych jakie osiągali głogowscy sportowcy w ostatnich latach.

Dla naszej zawodniczki były to niezapomniane chwile. Oprócz emocji i wrażeń związanych z rywalizacją sportową miała okazję i czas  na  zwiedzenie pięknej Antwerpii oraz kontakty ze sportowcami z innych krajów.