Ogłoszenie

X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych - Bydgoszcz 2014

W dniach 23-26.08 2014 r. w Bydgoszczy i Osielsku odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Honorowy patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska.

Pięciu zawodników trenujących w klubie OS LIDER, który działa przy naszej placówce otrzymało powołanie do kadry Oddziału Regionalnego OS-Dolnoślaskie na igrzyska do Bydgoszczy. Nasi zawodnicy startowali w nastepujacych dyscyplinach:

Justyna Podlasin i Paweł Laska-badminton,

Mateusz Burnos i Dominik Juchimiuk-lekkoatletyka,

Irena Osińska-tenis stołowy.

W trakcie zmagań na arenach sportowych igrzysk nasi reprezentanci wywalczyli aż siedem medali. Justyna Podlasin zdobyła złoty medal w grze pojedynczej i srebrny w deblu. Paweł Laska zdobył również złoty medal w grze pojedynczej oraz brąz w deblu. Irena Osińska zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej, a Dominik Juchimiuk wywalczył dwa srebrne medale, jeden w biegu na 100m i jeden w pchnięciu kulą.

W trakcie trwania igrzysk oprócz zawodów sportowych odbywało się równolegle szereg imprez towarzyszących takich jak program „Zdrowi Sportowcy”, program turystyczny Bydgoszcz nocą oraz program rekreacyjno-sportowy Myślęcinek.Wszyscy zawodnicy oprócz zdobytych medali otrzymali plecaki i koszulki sportowe. Cała impreza była doskonale przygotowana pod względem organizacyjnym i sportowym.Nasi reprezentanci wrócili bardzo zdowoleni z myślą o udziale w kolejnych zawodach.