Ogłoszenie

XII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Mityng Lekkoatletyczny
Kamienna Góra

W dniu 15.05.2012 w Kamiennej Górze odbył się XII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięła udział 10 osobowa reprezentacja naszej szkoły, złożona z zawodników trenujących w szkolnej sekcji Olimpiad Specjalnych LIDER GŁOGÓW. Impreza zgromadziła na starcie ekipy z kilkunastu placówek kształcenia specjalnego z regionu Dolnego Śląska.

Nasi reprezentanci po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wywalczyli 14 medali w tym 5 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe. Doskonałe starty zaliczyli Mateusz Burnos i Adam Błaszków, którzy wygrali swoje biegi na 100 i 200 metrów. W konkurencjach technicznych także nie dali swoim rywalom  większych szans wygrywając w pchnięciu kulą i w skoku w dal.

Bardzo dobrze startował Paweł Laska, który wygrał swój bieg na 200m oraz zajął II miejsce w pchnięciu kulą. Kolejny nasz reprezentant Tomasz Włodarczyk zajął II miejsce w biegu na 200 m, a Piotr Koliński wywalczył dwa trzecie miejsca konkurencjach biegu na 100m i w skoku w dal. Także trzecie miejsce zajął Kamil Kowalski w biegu na 50m. Na zakończenie zawodów odbył się wyścig sztafet na dystansie 4x100m, w którym  nasza reprezentacja zajęła II miejsce. Pozostali członkowie naszej reprezentacji tj. Łukasz Faryna, Radek Gazda, Paweł Tereszkiewicz i Dominik Juchimiuk także dzielnie startowali, plasując się w swoich konkurencjach tuż za podium. Zawodnikom szkolnej sekcji LIDER gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy