Ogłoszenie

Co roczne zawody wędkarskie

ZAWODY WĘDKARSKIE

Już siódmy raz uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie brali udział w zawodach wędkarskich w Buczynie. Zawody  zostały organizowane przez PZW Kleń oraz Stowarzyszenie Dom w Głogowie; sponsorowane przez Prezesa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Gminę Miejską Głogów, Starostwo Powiatowe Głogów. W zawodach wędkarskich 6 czerwca 2019r. uczestniczyło 15 zawodników oraz opiekunowie z ramienia organizatorów i ze szkoły.

Połowy poprzedziło losowanie stanowisk nad stawem, które jak się okazuje mają duży wpływ na wyniki -  dobra pozycja bardzo pomaga szczęściu. W skupieniu i w ciszy  zacięta rywalizacja trwała 4 godziny. Po upływie regulaminowego czasu sędziowie przystąpili do mierzenia i ważenia połowów. Wśród złowionych ryb były karasie, okonie i płotki.   Na zwycięzców czekały puchary i wędki, dla pozostałych uczestników pula nagród była też  niezwykle bogata. Uczestnicy wrócili z 5 pucharami, pięcioma wędkami, sakwojażami, żyłkami, głośnikami bezprzewodowymi, wędkarskimi czapeczkami na głowie, które się bardzo przydały, bo z nieba lał się żar. Jak zwykle nie zabrakło kiełbasek, tym razem pieczonych własnoręcznie w ognisku oraz słodyczy i napojów.

Klasyfikacja pucharowa:

  • I miejsce: Antoni Wołosiuk;
  • II miejsce: Adrian Olejniczak
  • III miejsce: Wiktor Stępień.

Puchar za złowienie najmniejszej ryby otrzymał: Antoni Wołosiuk a Adrian Olejniczak za złowienie największej  - obaj  otrzymali po dwa puchary na tych zawodach.

Uczestnicy zawodów odliczają miesiące, dni, godziny do kolejnej edycji zawodów w przyszłym roku.