Rodzinne spotkania z książką - Listopad

Rodzinne spotkania z książką - Listopad


Kolejne „Rodzinne spotkania z książką” za nami. W listopadzie bohaterem był H.Ch. Andersen i jego bajka „Brzydkie kaczątko”.  Zajęcia odbyły się w szkolnej bibliotece a poprowadziły je Agnieszka Piechowiak i Agnieszka Gerstendof.

Na początku przedstawiłyśmy dzieciom postać Andersena. Później mama Artura przeczytała nam pięknie historię brzydkiego kaczątka. Dzieci musiały uważnie słuchać bo zaraz nastąpiła seria pytań dotyczących utworu, na które trzeba było odpowiedzieć prawda lub fałsz. Każdy z uczestników spotkania mógł zobaczyć i dotknąć jajka, z którego wykluło się kaczątko. Pokazałyśmy również jak wygląda kaczątko – maskotka. Dzieci słuchały również odgłosów zwierząt z farmy i musiały odgadnąć nazwę poszczególnych gatunków. Następnie rozdałyśmy karty z zadaniami dla wszystkich. Niektóre były łatwe ale nad niektórymi trzeba było się porządnie napracować. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami.

Na zakończenie zajęć dzieci wraz z rodzicami wspólnie wykonały pracę plastyczną. Musieli ozdobić łabędzia, w którego zamieniło się brzydkie kaczątko. Trzeba było dokleić mu piórka, pokolorować oczy i dziób oraz ponaklejać niebieski papier jako wodę. Wszyscy ciężko pracowali i zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem. Zdjęcia można obejrzeć w naszej Galerii.

Agnieszka Gerstendorf