Ogłoszenie

Konkurs zawodoznawczy

Konkurs zawodoznawczy

 

W dniu 7 listopada 2010r. przeprowadzono dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ZPSW w Głogowie KONKURS BHP, P. POŻ. I WIEDZY ZWIĄZANEJ Z RYNKIEM PRACY. Konkurs podsumował projekt  „Modernizacja kształcenia zawodowego  na Dolnym Śląsku” realizowany w naszej placówce od listopada 2009 r.

Społeczność szkolna została zapoznana z prezentacją multimedialną ilustrującą działania prowadzone w ramach zajęć: Zostań dietetykiem”, „Zrób to sam”,  „Kuchnie świata”; „Jestem przedsiębiorczy”,  „doradztwo zawodowe”, „warsztaty z autoprezentacji”; forum zawodowym  „Absolwent Szkoły Zawodowej Wkracza na Rynek Pracy” oraz w wycieczce zawodoznawczej na Międzynarodowe Targi  Gastronomii Gastro Trendy w Poznaniu.


Uczestnicy konkursu zostali wyłonieni eliminacjach klasowych – po 2 uczniów z oddziału. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w swoim zawodzie, przepisami przeciwpożarowymi oraz pytania dotyczące pracy zawodowej i prowadzenia własnej firmy.

W czasie, kiedy zawodnicy zastanawiali się nad odpowiedzią na wylosowane pytania,  publiczność miała szansę wykazać się wiedzą rozwiązując krzyżówkę składającą się z 42 haseł. Poprawne podanie hasła krzyżówki było nagradzane nagrodami finansowanymi z funduszy europejskich – gadżetami związanymi z realizowanym projektem. Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w naszej GALERII.

Konkurs zorganizowały: Beata Piaskowska, Justyna Dziuba, Maria Seredyszyn-Hames, Grażyna Maj.