Światowy dzień postaci z bajeki

Światowy Dzi Postaci z Bajek

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa
Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe
A dzieci, wiem coś o tym, latają samolotem…

22 listopada w szkole na Perseusza wszyscy świętowaliśmy dzień postaci z bajek – było wesoło, radośnie i niezwykle kolorowo...

Nasi uczniowie przebrani za różne postacie bajkowe weszli do bajkowo przyozdobionej Sali gimnastycznej. W tym dniu nie było Moniki, Adasia, Dominika, Kariny, Roberta, Łukasza lecz był pirat, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Panienka z okienka, lokomotywa i wielu innych. Oj było na co podziwiać. Zresztą oglądajcie sami J

Na początek postanowiliśmy się troszkę rozruszać w rytm zabawy „Labado”. Znacie to - najpierw tworzymy krąg a potem to już im niżej się trzymamy tym więcej śmiechu mamy.

 


 

Po tej zabawie wszyscy wspólnie wystartowaliśmy do krainy baśni. Bo jak można podróżować do krainy bajek? We śnie, marzeniach, można pociągiem, samolotem, można na piechotę a można wspólnie z nami i kolorową chustą.  Najpierw odkurzamy, podnosimy, sprawdzamy czy wszyscy na pokładzie, odkręcamy nasz magiczny statek, startujemy i …. lecimy do krainy baśni i bajki.

Jesteśmy w krainie bajek. Jedną z bajek jaką nasi uczniowie wysłuchali była opowieść o Jasiu i Małgosi. Wszyscy znacie tę bajkę. Dlaczego ta bajka??? Bo w naszej Sali schowała się złą Baba Jaga. I tu znów zabawa czyli „Rzuć do celu w Babę Jagę”. Oj zabawa była przednia, a Baba Jaga nie będzie chciała zjadać Jasia i Małgosi.

Po tym szaleństwie czas na wyciszenie. Nasi uczniowie wymalowali zgodnie Krainę Bajek. Nie było również dla nich żadnych tajemnic  przy rozwiązywaniu zagadek.

Potem czas na mecz na śnieżne kule i prawdziwą śnieżną burzę. I powrót do rzeczywistości…

My ją znajdziemy sami, my chłopcy z dziewczętami
A wtedy daję słowo, że będzie kolorowo

My odnaleźliśmy naszą krainę bajek baśni. I było kolorowo i wesoło. Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w naszej GALERII.

Pozdrawiamy Edyta Szymankiewicz, Małgosia Trelka, Marysia Pankowska