Święto Odzyskania Niepodległości w Grupach Wychowawczych

9 listopada, o godz. 17.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbyła się uroczystość     z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  W tym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni wcześniej specjalni goście - członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. Czworo mężczyzn ubranych było w piękne, żołnierskie mundury z dawnych lat.

 

Spotkanie składało się z trzech części. W pierwszej części wychowankowie mogli zobaczyć krótki program artystyczny, w którym występowali członkowie zespołu „Słowiki”.  Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności "Rota", "My, pierwsza brygada". Został także odśpiewany Hymn i na koniec piosenka „Jestem Polakiem”. Ideą apelu było przypomnienie bezimiennych bohaterów walki o niepodległość, a potem wolność.

Do naszych obchodów Święta Niepodległości w drugiej części włączyli się także panowie żołnierze. Grupa rekonstrukcyjna opowiedziała wychowankom o swoim stowarzyszeniu, czym się zajmują. Pokazali różnice w żołnierskich mundurach, rodzaje broni, różnice między żołnierzem dawniej i dziś. Mówili także o naszych symbolach narodowych, jak są ważne i że należy je szanować. W trzeciej części zostały ogłoszone wyniki październikowego konkursu plastycznego p.t: ” Kocham Cię Polsko”. Goście, artyści i laureaci konkursu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim wychowankom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.