Artykuły

Nie bądź zielony w temacie autyzmu w kwietniu bądź niebieski

autyzm wp 640

„Sportowcy o otwartych sercach”

„Sportowcy o otwartych sercach” 2 kwietnia w naszej placówce odbył się Niebieski Dzień w Szkole z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod hasłem ” Otwarci na autyzm”. Impreza integracyjno - sportowa odbywała się jednocześnie w oddziałach przy ul. Perseusza i ul. Sportowej. W naszą kampanię włączyli się uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry w Głogowie. Uczniowie obu szkół połączyli swoje siły pokonując między innymi sensoryczny tor przeszkód oraz ścigali się na deskorolkach. Nie zabrakło też akcentów artystycznych. Goście zaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie, a gospodarze umiejętności wokalne i taneczne. Zwieńczeniem imprezy była wymiana drobnych gadżetów, podziękowań oraz poczęstunek „Niebo w gębie” czyli niebieskie galaretki. Nasi koledzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry, z którymi w tym roku szkolnym nawiązaliśmy stałą współpracę doskonale sprawdzili się jako nasi partnerzy„Otwarci na autyzm” i osoby niepełnosprawne intelektualnie. Serdecznie dziękujemy Wam za fantastyczną wspólną zabawę.

DZIEŃ NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

Już po raz drugi obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji, który odbył się 20 marca 2019 roku. W nawiązaniu do pór roku, a szczególnie do wiosny, zakodowaliśmy tulipana i hiacynta na wirtualnej macie, rozwiązaliśmy krzyżówkę z tajemniczymi QR kodami, a także ułożyliśmy domino. Były również wiosenne zagadki, koło fortuny i kreatywne zabawy z kubeczkami i ozobotem.  Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy spotkania mieli również możliwość poznania robota Photona, a przy pomocy aplikacji mogli nim sterować, ćwicząc jednocześnie umiejętność  logicznego myślenia i podejmowania decyzji. Zaprogramowany przez dzieci robot poruszał się w określonym kierunku, zmieniał kolor czułek oraz wydawał dźwięki, co dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji;).

Dzień Kobiet przy ulicy Sportowej 1

W naszej szkole Dzień Kobiet obchodzi się na słodka, z kwiatami i... ŚPIEWAJĄCĄ:)

EKO-Walentynki


W miesiącu lutym w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Głogowie odbyły się imprezy walentynkowe w oddziałach przy ulicach Perseusza i Sportowej. Uczestniczyli w nich uczniowie klas młodszych i starszych. W trakcie szkolnych zabaw nastąpił finał Ogólnopolskiej akcji edukacyjno - ekologicznej „Eko Walentynki - czyli kochamy recykling”. Organizatorem akcji był Pan Dominik Dobrowolski.

Czytaj więcej: EKO-Walentynki

Projekt edukacyjny "Ratunku! - pierwsza pomoc"

W miesiącu styczniu uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym klas Przysposabiających do Pracy uczestniczyli w cyklu zajęć inspirowanych Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy i Uczymy Ratować". Projekt "Ratunku! Pierwsza pomoc" został dostosowany do możliwości naszych uczniów. Każdy uczestnik otrzymał własny podręcznik do nauki pierwszej pomocy, który był przewodnikiem podczas nauki. Cykl zajęć obejmował: pracę z podręcznikiem i kartami pracy, projekcję filmów edukacyjnych, prezentacje multimedialne, zabawy ruchowe utrwalające zachowania ratownicze, ćwiczenia praktyczne, spotkanie z pielęgniarką szkolną. Zwieńczeniem projektu było zorganizowanie konkursu plastycznego "Ratunku! Pierwsza pomoc" oraz wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu. Relacja w galerii foto.